Leki generyczne powinny upowszechnić się w biedniejszych krajach

Projekt przedstawiony we wtorek przez Fundację Clintona i agencje fundujące leczenie lekarstwami generycznymi przewiduje, że pomoc tego rodzaju będzie zapewniona wszystkim krajom rozwijającym się.

Lekarstwa na AIDS będą dostępne za kwotę około 140 USD rocznie, co stanowi jedną trzecią ceny rynkowej, a koszty badań diagnostycznych będą kształtowały się na poziomie jednej piątej ceny rynkowej. Były prezydent USA powiedział, że współpraca organizacji międzynarodowych i firm pomoże milionom ludzi w biednych krajach.

Lekarstwa będą produkowane przez czterech producentów medykamentów generycznych z Indii i jednego z Republiki Południowej Afryki.

Prezydent George Bush zagwarantował miliardy dodatkowych środków na walkę z AIDS w Afryce, ale nie powiedział czy zostaną przeznaczone na zakup leków generycznych. W ramach programu Fundacji Clintona, producenci tych leków otrzymują hurtowe zamówienia, pozwalające zredukować firmom koszty. Kraje rozwijające się, do których ma trafić pomoc, muszą zagwarantować gwarancje płatności i bezpieczeństwo dystrybucji, żeby leki nie wróciły z powrotem do krajów bogatych.
Źródło: Financial Times

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil