Lekarze będą wypisywać e-recepty

Rząd zajmie się jutro projektem ustawy wprowadzającej elektroniczną receptę. Według harmonogramu, do końca tego roku apteki mają być przystosowane do realizacji e- recept. Natomiast do końca przyszłego roku wszyscy lekarze powinni przepisywać leki elektronicznie.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podkreślił, że rocznie wystawianych jest 160 milionów recept na leki refundowane. To pokazuje, jak dużej ilości zdarzeń dotyczą wprowadzane zmiany. Elektronicznej recepty nie można zgubić, zniszczyć ani sfałszować. Każdy przepisany w ten sposób lek będzie można wykupić w innej aptece. W krajach, gdzie wprowadzono e-receptę, błędne wystawianie recept przez lekarzy spadło z 6 procent do 1 procenta. Przepisywanie leków będzie mogło odbywać się zdalnie, bez fizycznej obecności pacjenta.

15 lutego rozpoczął się pilotaż elektronicznej recepty w Siedlcach i w Skierniewicach. Na razie jest to kilka podmiotów leczniczych i kilkadziesiąt aptek.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Góra/dabr

Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 10 bamboocza2

Brawo 160mln recept to 160mln wizyt a część tylko po receptę. I już kolejki zmaleją. Powinno sie jeszcze przesyłać wyniki mailem do lekarza i gdy wszystko ok i nie potrzeba kolejnej wizyty lekarz mógłby skomentować "wszystko ok będzie Pan Zdrowy"


Skierowania także powinny być elektroniczne tak by w systemie nie można było 5 razy zapisać się na to samo badanie bo może za rok albo dwa się przyda a już nie trzeba będzie czekać. I kolejny raz kolejki się zmniejszą!!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl