Leasing - da się uratować podatkowe korzyści

Fiskus zgadza się, by firma rozliczyła wszystkie raty, jeśli umowę na auto podpisze przed końcem roku - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

(fot. przetarg / Bankier.pl)

Jak podaje gazeta, choć Ministerstwo Finansów zmieniło przepisy dotyczące leasingowanych samochodów, daje szansę tym, którzy chcą uratować podatkowe korzyści.

"Wystarczy, że do końca roku podpiszą umowę leasingu. Auto mogą odebrać później. Tak wynika z odpowiedzi resortu finansów na pytanie +Rzeczpospolitej+. Chodzi o samochody osobowe powyżej 150 tys. zł" - czytamy.

Gazeta podaje, że w przyszłym roku przedsiębiorcy zaliczą do podatkowych kosztów tylko część rat leasingowych. "Przykładowo, jeśli leasingują auto za 300 tys. zł, odliczą połowę raty" - informuje "Rz".

kub/ wus/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 dangaw

Warto udać się do brokera finansowego gdyż nie tylko porówna ofertę wszystkich firm leasingowych ale również pożyczek czy kredytów a nawet najmu długoterminowego. https://www.dginwest.com.pl/kalkulatory/kalkulator-leasingowy/ Jest aż sześć rodzajów zakupu samochodu nawet leasing na kilometry, leasing finansowy. Porównaj różne warianty nie koniecznie tradycyjny leasing będzie najlepszy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 keena_t

Przy braniu leasingu warto zaczerpnąć porady specjalistów w tym temacie, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że mamy najlepszą ofertę. W https://marshallion.pl/uslugi/klienci-biznesowi/kredyty-i-uslugi-finansowe/leasing/ mają dostęp do najlepszych usług leasingowych na polskim rynku. Na pewno wam pomogą i dobrze doradzą!

! Odpowiedz
2 4 adi6666

No to napędzają spiralę kupna... black leasing, cyber leasing, więc kasa będzie na Vacie, podatkach. ktoś kto nie musi ma wrażenie, że i tak musi kupić by zyskać i rynek się napędza pieknie. Dealerzy premium sie cieszą, jestem ciekaw co będzie za rok.

! Odpowiedz
3 17 wektorwg

Zarżnąć kurę znosząca złote jaja. Pytanie na czyje zlecenie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne