REKLAMA

"Lawina tweetów" Trumpa. Prezydent pobił swój dzienny rekord

2019-12-13 07:40
publikacja
2019-12-13 07:40

Aż 123 wpisy zamieścił w czwartek na swoim koncie na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Amerykańskie media piszą o "lawinie tweetów" i zauważają, że to jego dzienny rekord aktywności w tym serwisie społeczenościowym.

/ Twitter

W ten sposób Trump pobił swój poprzedni rekord ustanowiony w niedzielę. Wynosił on 105 tweetów i retweetów w ciągu 24 godzin.

W czwartek liczbę 100 wpisów Trump przekroczył jeszcze przed godz. 15 czasu lokalnego w Waszyngtonie. Z tego aż 89 tweetów i retweetów zamieścił w pierwszych trzech godzinach od pobudki. Przywódca USA publikował na Twitterze nawet w trakcie briefingu służb wywiadowczych - zauważa dziennik "Washington Post".

Na portalu tej gazety zamieszczono specjalne wykresy pokazujące aktywność Trumpa z podziałem na miesiące. Wynika z nich, że prezydent USA statystycznie częściej korzystał z Twittera w trakcie prawyborów w 2016 roku, wyborów środka kadencji w 2018 roku i w trakcie trwającego dochodzenia Kongresu w sprawie jego ewentualnego impeachmentu.

W większości wpisów z ostatnich dni prezydent krytykuje Demokratów i retweetuje filmy z wypowiedziami broniących go parlamentarzystów Partii Republikańskiej. Swój twitterowy rekord ustanowił w dzień debaty w komisji Izby Reprezentantów USA nad artykułami jego impeachmentu.

Czwartkowa aktywność Trumpa nie umknęła uwadze byłego wiceprezydenta USA Joe Bidena. "Człowieku, odpocznij" - napisał do Trumpa faworyt do uzyskania nominacji Demokratów w wyborach w 2020 roku.

Najszerszym echem ze 123 czwartkowych wpisów prezydenta odbił się ten o przyznaniu przez tygodnik "Time" tytułu człowieka roku 2019 młodej szwedzkiej działaczce na rzecz klimatu Grecie Thunberg. "To niedorzeczne" - uznał Trump. "Greta musi popracować nad swoim problemem z opanowywaniem gniewu, a potem pójść na dobry, staroświecki film z przyjacielem! Wyluzuj Greta, wyluzuj!" - dodał.

Podczas ośmiu lat korzystania z prezydenckiego konta Barack Obama tweetował z niego łącznie 352 razy - odnotowuje "Washington Post".

Rozmachu działań Trumpa na Twitterze broni rzecznik Białego Domu Judd Deere. Jego zdaniem "używanie technologii do bezpośredniej komunikacji z Amerykanami powinno być chwalone, a nie krytykowane", a media nie powinny mieć "obsesji na punkcie tego, ile razy prezydent zatweetował".

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
oorim
Dużo czasu poświęca na twittera.... czy on coś innego jeszcze robi?
zenonn
Ilu ludzi obsługuje jego twiter?
Chyba cysorz świata nie poświęca kilku godzin dziennie na bawienie się telefonem.
Ma cywilny telefon do tego czy sekretny?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki