REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Łatwiej o asfalt z odzysku

2020-08-06 07:04
publikacja
2020-08-06 07:04
Łatwiej o asfalt z odzysku
Łatwiej o asfalt z odzysku
/ SXC

Ministerstwo Klimatu planuje wydać rozporządzenie, dzięki któremu prościej będzie zagospodarować odpady z budowy - pisze czwartkowy "Puls Biznesu".

Jak czytamy w "PB", wykonawcy budowlani i dostawcy materiałów od miesięcy zabiegają, by uprościć przepisy i ułatwić stosowanie materiałów w recyklingu, obecnie traktowanych jako drogi i uciążliwy odpad.

"Podjąłem decyzję o podjęciu prac legislacyjnych, dotyczących wydania rozporządzenia określającego szczegółowe kryteria stosowania warunków utraty statusu odpadów dla destruktu asfaltowego" - napisał cytowany przez "PB" Jacek Ozdoba, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu, w odpowiedzi na pismo Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa (OIGD).

Jak wyjaśnia "PB", chodzi o materiał pochodzący z frezowania nawierzchni.

"Pismo ministra jest odpowiedzią na nasze, ze stycznia tego roku. Jednak w kwietniu wysłaliśmy kolejne, szerzej traktujące sprawę statusu odpadów, które mogą być traktowane jako materiały budowlane i mamy nadzieję, że nowe przepisy będą ich także dotyczyły" - mówi Barbara Dzieciuchowicz, prezes OIGD cytowana przez "PB". Chodzi m.in. o gruz, ziemię z wykopów budowlanych, itp.

Jak pisze "Puls Biznesu", Ozdoba informuje, że projekt nowych przepisów już jest gotowy i po zaakceptowaniu go przez kierownictwo resortu, zostanie skierowany do konsultacji. (PAP)

aop/ pko/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki