REKLAMA

Łatwiej będzie załatwić formalności dot. dziedziczenia majątku

2009-03-01 08:10
publikacja
2009-03-01 08:10
Szybciej załatwimy sprawy związane z nabyciem spadku. Od dziś obowiązuje znowelizowane prawo spadkowe. Jak mówi notariusz Lech Borzemski z Krajowej Rady Notarialnej, teraz łatwiej będzie załatwić formalności związane dziedziczeniem majątku.

Zamiast pójść do sądu, będzie można pójść do notariusza, u którego będzie można otrzymać notarialne poświadczenie dziedziczenia. Będzie to jednak możliwe pod warunkiem, że wszyscy spadkobiercy złożą zgodny wniosek o poświadczenie dziedziczenia.

Jak dodaje mecenas Borzemski, cała procedura jest bardzo prosta. Należy zebrać wszystkie potrzebne dokumenty i umówić się z notariuszem na wizytę. Następnie wszyscy spadkobiercy muszą stanąć przed notariuszem i złożyć zgodne oświadczenia co do wielkości i sposobu dziedziczenia.

Zdaniem Lecha Borzemskiego, wizyta u notariusza jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż postępowanie przed sądem. Tam sprawa ciągnęła się od kilku tygodni do kilku miesięcy. U notariusza wszystko będzie można załatwić w kilkadziesiąt minut.

Koszt takiego postępowania przed notariuszem to wydatek rzędu 150 złotych.

Przepisy obowiązują od października ubiegłego roku, jednak przez ostatnie pięć miesięcy Krajowa Rada Notarialna musiała przygotować i uruchomić specjalny rejestr, w którym znajdą się wszystkie akty prawa do dziedziczenia.
Źródło:IAR
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki