REKLAMA

Lasy Państwowe przeprowadzą kontrolę sprzedaży nieruchomości ze swoich zasobów

2021-04-22 16:38
publikacja
2021-04-22 16:38
fot. Photomix Company / Pexels

P.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica zlecił wewnętrzną kontrolę dotyczącą poprawności przeprowadzenia sprzedaży nieruchomości z zasobów LP; nie ma to związku z publikacjami prasowymi - przekazał PAP Michał Gzowski z LP.

"Józef Kubica pełniący obowiązki Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych zlecił wewnętrzną kontrolę problemową dotyczącą poprawności przeprowadzenia sprzedaży nieruchomości z zasobów LP. Nie ma to związku z żadnymi publikacjami prasowymi" - poinformował w czwartek Gzowski w odpowiedzi na pytanie PAP.

Dodał, że Lasy Państwowe systematycznie prowadzą kontrole w jednostkach podległych. "Aktualnie prowadzone są kontrole okresowe w 48 Nadleśnictwach oraz trzech Regionalnych Dyrekcjach Lasów Państwowych. Kontrole te przeprowadzane są nie rzadziej niż raz na 10 lat, a jednym z ich elementów jest weryfikacja sprzedaży nieruchomości" - wyjaśnił.

Przedstawiciel LP zapewnił ponadto, że wyniki przeprowadzonych kontroli będą jawne.

Gzowski dodał, że zmiana na stanowisku nadleśniczego Nadleśnictwa Iława nie ma związku z obrotem nieruchomościami.

W ubiegłym tygodniu Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie poinformowała, że szef tamtejszej dyrekcji Adam Roczniak powołał Adama Czajkowskiego na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Iława na miejsce Anny Krzyżanowskiej.

W środę jako pierwszy informację o trwającej kontroli w Lasach Państwowych przekazał Onet.

autor: Michał Boroń

Źródło:PAP
Tematy

OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki