Laptopy wchodzą do świata mody

Z myślą o kobietach biznesu, Julien MacDonald – projektant domu mody Givenchy – zaprojektował serię toreb do noszenia laptopów.

Angielski projektant należy do najsłynniejszych krawców młodego pokolenia – ubiera m.in. Kylie Minogue. Pomysł stworzenia kolekcji toreb dla właścicielek lapotpów podsunęła MacDonaldowi jego dziewczyna, która - podobnie jak coraz więcej pań – po prostu nosi komputer ze sobą. Problem w tym, że torby przystosowane do noszenia notebooka są z reguły wykonane z czarnego nylonu. Takie rozwiązanie jest niewątpliwie praktyczne, jednak nie odpowiada gustom dziewczyny słynnego projektanta. MacDonald doszedł więc do wniosku, że na rynku istnieje ogromna luka i stworzył projekt torby, który ma pogodzić walory użytkowe z estetycznymi.

„Komputery i laptopy stają się akcesoriami mody na własnych prawach” – wyjaśnia MacDonald. ”Ale nie chcesz iść do pracy w cudownym kostiumie, niosąc w ręku wstrętną torbę”.

Powstało 500 egzemplarzy w trzech wersjach: klasycznej (czarnej), ekscentrycznej (różowej) i nowoczesnej (białej). Według projektanta, torby są „równocześnie modne, funkcjonalne i zabawne”. Zostały wyposażone w mnóstwo kieszonek – nie tylko na szminkę, ale i telefon, handhelda, baterie itp. Kolekcja jest sponsorowana przez firmę Intel, a dochody z jej sprzedaży zostaną przeznaczone na cele dobroczynne. MacDonald jest przekonany, że pomimo elitarnego charakteru kolekcji, podobne produkty trafią wkrótce do zwykłych sklepów. Skopiują je bowiem producenci, których torby są tańsze, niż przenoszona w nich zawartość.
Źródło: 4Press

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil