REKLAMA

Włoska piosenka o szczepionce bije rekordy popularności

2021-05-09 06:00
publikacja
2021-05-09 06:00
Włoska piosenka o szczepionce bije rekordy popularności
Włoska piosenka o szczepionce bije rekordy popularności
fot. myboys.me / / Shutterstock

"La Vacinada" (zaszczepiona) - piosenka pod takim tytułem, zachęcająca do szczepień przeciwko COVID-19, stała się błyskawicznie przebojem we Włoszech. Jego wykonawcą jest komik i reżyser Checco Zalone, który wystąpił i zatańczył z laureatką Oscara Helen Mirren.

W ciągu kilku godzin wideo opublikowane bez żadnych zapowiedzi w mediach społecznościowych zaczęło bić rekordy popularności.

W zabawnym, pełnym optymizmu i malowniczych krajobrazów teledysku Checco Zalone wcielił się w postać hiszpańskiego artysty, który objeżdża kabrioletem krainę Salento na południu Włoch. W trakcie tej podróży spotyka brytyjską aktorkę. Jej udział w teledysku nie jest przypadkowy, bo - jak podkreślają media - ma ona dom właśnie w tamtych stronach. To Helen Mirren jest tytułową "zaszczepioną".

Gra tam samą siebie - zauważa prasa. Przypomina, że wybitna aktorka powiedziała kiedyś: "Jak nie kochać Italii? Chciałabym zagrać w każdym filmie nakręconym w Apulii".

"Mam dom w Salento i prowadzę normalne życie. Chodzę na festyny, na zakupy i zajmuję się ogrodem"- podkreśliła laureatka najważniejszych nagród filmowych. W teledysku Mirren mówi po włosku, zaś Zalone śpiewa po hiszpańsku o zaletach szczepionki.

Według mediów wszystko wskazuje na to, że piosenka będzie szlagierem tego lata.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
secundus
głupota też bije rekordy popularności
andiauae
A u nas odwrotnie. Piosenki antyszczepionkowe i antypisowskie bija rekordy popularnosci, ale media glownego scieku o tym nie informuja.

Powiązane: Korespondencja z Włoch

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki