REKLAMA

LW Bogdanka szacuje, że dostarczy "Puławom" mniej węgla

2022-09-30 18:48
publikacja
2022-09-30 18:48

LW Bogdanka szacuje, że w scenariuszu pesymistycznym nie będzie miała możliwości dostarczyć Grupie Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" wolumenu ok. 160 tys. ton węgla w okresie do końca 2023 roku - podały Puławy w komunikacie. Spółka rozpoczęła proces przetargowy na dostawy węgla energetycznego od innych dostawców.

LW Bogdanka szacuje, że dostarczy "Puławom" mniej węgla
LW Bogdanka szacuje, że dostarczy "Puławom" mniej węgla
fot. Anatol Chomicz / / FORUM

Puławy poinformowały, że otrzymały od Bogdanki pismo wskazujące na zaistnienie okoliczności uniemożliwiających wykonanie zawartej wieloletniej umowy sprzedaży węgla energetycznego.

"Zgodnie z przekazaną w piśmie informacją LW Bogdanka szacuje, że niewykonanie umowy w scenariuszu pesymistycznym dotyczy braku możliwości dostarczenia spółce wolumenu ok. 160 tys. ton węgla w okresie do końca 2023 roku. LW Bogdanka zaznaczyła jednocześnie, że przekazana prognoza operacyjna ma charakter szacunkowy, co oznacza, że nie jest możliwe zapewnienie jej realizacji" - napisano.

Puławy wskazują, że z uwagi na aktualną sytuację geopolityczną zakupy węgla energetycznego skutkować będą koniecznością poniesienia dodatkowych, podwyższonych kosztów. Spółka jest w trakcie wykonywania analiz. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
tb2
Górnicy, nie ośmieszajcie się już...
zoomek
Krajski stawia tezę że to masoni celowo zatrzymują światową gospodarkę. Nie wiem ale przykładowo conajmniej dziwne że w takiej Francji hurtem w połowie elektrowni atomowcy nagle jakąś korozję wykryto. Wybuchają gazociągi - co za koincydencje!
kryzysio odpowiada zoomek
Będziemy mieli nic i będziemy musieli być szczęśliwi ...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki