7 870,0000 zł
3,01% 230,0000 zł
LPP SA (LPP)

Zawarcie znaczącej umowy

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 40 / 2013
Data sporządzenia: 2013-12-24
Skrócona nazwa emitenta
LPP
Temat
Zawarcie znaczącej umowy
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd LPP S.A. informuje, iż w dniu 23 grudnia 2013 r. została zawarta pomiędzy Gothals Limited z siedzibą w Nikozji Cypr (dalej "Gothals Ltd") a LPP SA umowa sublicencji na używanie znaków towarowych słownych i słowno-graficznych: House, MOHITO i Sinsay oraz znaków dodatkowych do wyżej wymienionych (dalej "Znaki Towarowe"). Mocą przedmiotowej umowy LPP SA uzyskała odpłatnie prawo do korzystania ze Znaków Towarowych.
Jednocześnie Zarząd LPP SA informuje, iż Gothals Ltd uprzednio zawarło z Jaradi Limited spółką prawa Zjednoczonych Emiratów Arabskich z siedzibą w Dubaju (dalej "Jaradi Ltd") umowę licencji wyłącznej na używanie Znaków Towarowych, mocą której Gothals Ltd nabyło uprawnienie do używania Znaków Towarowych i udzielania sublicencji (dalszej licencji).
Zarząd LPP SA wskazuje jednocześnie, iż w odrębnym raporcie bieżącym nr 39/2013 z dnia 24 grudnia 2013 r. poinformował o przeniesieniu praw do Znaków Towarowych na rzecz Gothals Ltd w zamian za udziały w kapitale zakładowym tej spółki oraz przeniesieniu praw do Znaków Towarowych przez Gothals Ltd na rzecz Jaradi Ltd w zamian za udziały w kapitale zakładowym Jaradi Ltd oraz celach tych czynności.
Obie umowy licencyjne, tj. umowa licencyjna pomiędzy Jaradi Ltd a Gothals Ltd oraz umowa sublicencyjna pomiędzy Gothals Ltd a LPP SA zostały zawarte na czas nieoznaczony i mają charakter odpłatny, stawki opłat licencyjnych zostały w nich określone w oparciu o powszechną praktykę rynkową w tym zakresie i wynoszą ok. 4% przychodów netto ze sprzedaży towarów oznaczonych Znakami Towarowymi.
W wyniku zawarcia niniejszej umowy sublicencyjnej LPP SA będzie uprawnione do korzystania ze Znaków Towarowych w zakresie koniecznym do prowadzenia działalności gospodarczej, w tym do prowadzenia sieci sprzedaży, sprzedaży towarów i usług pod tymi Znakami Towarowymi.
Szacowana wartość opłat licencyjnych za prawo do korzystania ze Znaków Towarowych w okresie pięciu lat wyniesie około 280 mln zł, co przekracza 10% kapitałów własnych LPP SA.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2013-12-24 Dariusz Pachla Wiceprezes Zarzadu
2013-12-24 Piotr Dyka Wiceprezes Zarzadu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.