LOT: rośnie regularności lotów i punktualność przewoźnika

W ciągu ostatnich 30 dni wskaźnik regularności połączeń LOT-u wyniósł 99,3 proc.; w tym samym okresie wskaźnik punktualności osiągnął ok. 72 proc. i był o 10 pkt. proc. lepszy niż w czerwcu br. - poinformowały w czwartek PLL LOT.

(fot. Michał Dyjuk / FORUM)

"Nasi klienci oczekują, że linia lotnicza, którą wybierają zrobi wszystko, by rejsy odbywały się regularnie i na czas. Dla nas jest to zobowiązanie, którego zamierzamy dotrzymać. W sierpniu znacząco poprawiliśmy wskaźniki punktualności i regularności, osiągając w tym zakresie lepsze wyniki niż wiele innych linii lotniczych. Wrzesień wygląda pod tym względem jeszcze lepiej" przekonuje cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki.

Polski przewoźnik poinformował, że w ciągu kilku tygodni LOT osiągnął regularność na poziomie powyżej 99 proc., a ostatni tydzień operacji był dotychczas najlepszym okresem od początku 2018 roku pod względem regularności wykonywanych połączeń - z wynikiem sięgającym powyżej 99,5 proc.

Linie lotnicze dodały, że znacząco poprawiła się też punktualność samolotów. "Od sierpnia wskaźniki punktualności przekraczają 70 proc. To wynik lepszy od wielu - innych linii lotniczych. We wrześniu LOT przewiduje osiągnięcie wyniku punktualności połączeń na poziomie 75 proc., co powinno przekroczyć europejską średnią" - dodano.

Kubicki zwrócił uwagę, że zarówno na regularność jak i punktualność lotów ma wpływ m.in. dostawa sześciu nowych embraerów. "Zyskaliśmy elastyczność flotową, co pozwala nam na lepsze reagowanie na problemy operacyjne" - zaznaczył.

LOT dodał, że kontynuuje intensywny rozwój i prowadzi nabór kadry pilotów. Do końca przyszłego roku przewoźnik wybierze 300 kandydatów do obsługi rosnącej siatki połączeń. W pierwszej turze rekrutacji zgłosiło się ponad 1 tys. chętnych, w tym ok. stu polskich pilotów, którzy obecnie pracują dla zagranicznej konkurencji.

Polski przewoźnik obsługuje obecnie 104 połączenia, o 63 więcej niż na początku 2016 roku. W ubiegłym tygodniu LOT ogłosił, że zacznie latać do Miami w USA. Będzie to czternaste połączenie dalekiego zasięgu (m.in. po Tokio czy Seulu) i szóste do Ameryki Północnej.

W 2017 roku LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, o ponad 25 proc. więcej niż w 2016 roku. W 2018 r. przewoźnik chce obsłużyć ok. 9 mln pasażerów, a w 2019 r. przekroczyć barierę 10 mln. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ je/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.