REKLAMA

LOT poleci do Bejrutu

2018-11-15 09:10
publikacja
2018-11-15 09:10
fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

PLL LOT od 14 czerwca przyszłego roku ponownie zaczną latać do stolicy Libanu, czyli Bejrutu - poinformował w czwartek przewoźnik. Jak dodano, obok Izraela będzie to drugi kierunek polskiego przewoźnika na Bliski Wschód oraz 105. trasa w siatce LOT-u.

LOT w komunikacie przekazał, że połączenie z Warszawy do Bejrutu zostało na razie zaplanowane na okres od 14 czerwca do 15 września 2019 r. W czerwcu i wrześniu rejsy będą się odbywały cztery razy w tygodniu, a w lipcu i sierpniu pięć razy. Spółka tłumaczy, że to, czy połącznie zostanie utrzymane także na zimę, będzie zależało od zainteresowania pasażerów i wyników przewozowych w okresie letnim.

Loty będą wykonywane samolotem Embraer 195, który w zależności od wersji maszyny, może zabrać na pokład do 118 pasażerów. Przewidywany czas lotu to 3 godz. 25 minut z Warszawy do Bejrutu i 3 godz. 40 minut z Bejrutu do Warszawy. Jak przekazał LOT, samolot będzie startował z Lotniska Chopina o godz. 22.30, a w Bejrucie ma lądować o 2.55 czasu lokalnego. Rejs powrotny do Warszawy to wylot o godz. 3.50 czasu lokalnego z planowanym lądowaniem o godz. 6.30 na stołecznym porcie.

Uruchomienie połączenia przewoźnik motywuje zwiększającym się w ostatnich latach ruchem z Europy do Libanu. "Rozkład został skonstruowany w ten sposób, żeby umożliwić dogodny czas przesiadek w Warszawie w drodze do portów w Europie Zachodniej, Północnej i na Bałkanach" - tłumaczy LOT. Jednocześnie przypomina, że w minionych latach LOT woził już pasażerów do Bejrutu, ale połączenie to zostało zawieszone.

"Połączenie kierowane jest dla ruchu turystycznego i biznesowego. Liban charakteryzuje się na tle państw regionu stabilną sytuacją polityczno-ekonomiczną. Według oficjalnych libańskich danych, w tym roku do końca października przyjechało do kraju cedrów prawie pół miliona turystów, co jest potwierdzeniem rosnącego zainteresowania tym miejscem. Ułatwieniem dla pasażerów jest fakt, że między Polską i Libanem obowiązują przepisy niewymagające wcześniejszego występowania o wizę (pieczątkę wjazdową otrzymuje się na lotnisku)" - czytamy w komunikacie LOT.

Od początku 2016 r. LOT ogłosił uruchomienie ponad 60 bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do Miami, Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark.

W 2017 r. LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, czyli o ponad 25 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym roku przewoźnik spodziewa się zbliżyć do 9 mln pasażerów, żeby w - 2019 r. przekroczyć barierę 10 mln. Dla LOT-u pracuje dziś 3 tys. osób w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ pś/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
_xyz
Przed uruchomieniem połączenia trzeba ustalić szczegóły, np. to w jakiej walucie ma być zbiórka pieniędzy wśród pasażerów na lokalnego mechanika

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki