8,10 zł
-2,29% -0,19 zł
Lentex SA (LTX)

Informacja w sprawie wejścia organizacji związkowych w spór zbiorowy z pracodawcą

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 24 / 2010
Data sporządzenia: 2010-05-31
Skrócona nazwa emitenta
LENTEX
Temat
Informacja w sprawie wejścia organizacji związkowych w spór zbiorowy z pracodawcą
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Na podstawie art. 56 ust. 1 pkt. 1 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (tekst jednolity Dz. U. nr 185 poz. 1439 z 2009r.) Zarząd Zakładów "Lentex" S.A. z siedzibą w Lublińcu informuje, że w dniu 20 maja 2010r. Emitent otrzymał od dwóch działających na terenie Emitenta organizacji związkowych tj. Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników zakładów "Lentex" S.A. i Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" przy Zakładach "Lentex" S.A. pismo, w którym poinformowały Zarząd Emitenta, że z powodu braku porozumienia z zarządem Emitenta w sprawie podwyżek płac zasadniczych w roku 2010. działając na mocy art. 1 ustawy z dnia 23 maja 1991r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych żądają podwyżki płacy zasadniczej w wysokości 350 zł. na pracownika z wyrównaniem od stycznia 2010r. oraz, że niespełnienie tego żądania w określonym terminie oznaczało będzie rozpoczęcie sporu zbiorowego z pracodawcą.
Organizacje związkowe poinformowały także, że ich wystąpienie wiąże się z wszelkimi konsekwencjami wynikającymi z ustawy z dnia 23 maja 1991r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, do przeprowadzenia akcji protestacyjnej włącznie.
Zarząd Emitenta podjął działania zgodne z przepisami Ustawy z dnia 23 maja 1991r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz. U. Nr 55 poz. 236 ze zmianami).

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2010-05-31 Eryk Karski Prezes Zarządu - Dyrektor Generalny
2010-05-31 Elżbieta Wójcik Prokurent
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~gregor

Czekamy już wystarczająco długo, cierpliwość pracowników się wyczerpała. Zapomnij ,że Zarząd da 500 zł. za rok. PODZIELĄ SIĘ KASĄ MIĘDZY SOBĄ JAK ZWYKLE ! ! !

! Odpowiedz
0 0 ~bruno

w lenteksie nie było podwyżek od trzech lat ludzie pracują za głodowe stawki,średnia w lenteksie to 1900 zł brutto więc proszę mi nie mówić że mamy czekać bo nie ma na co.
pieniądze są tylko dla akcjonariuszy na dywidęde.

! Odpowiedz
0 0 ~obcy

Poczekajcie trochę z tymi sporami zbiorowymi -jak firma zaczyna najistotniejsze w historii istnienia przejęcia , które stawiają Lentex w pierwszej lidze europejskiej ,jeżeli chodzi o tworzywa ,to tym zachciewa się podwyżek .Za rok bez protestów dostaniecie od Zarządu po 500 zł ,bez grożby strajku bo na to będzie ,a teraz nie ośmieszajcie się.Każdy by chciał dużo tylko skąd na to brac.

Pokaż cały komentarz !

Kalendarium

Brak wydarzeń
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl