REKLAMA

Kwieciński: Nie można wykluczyć, że wzrost PKB w 2017 r. będzie wyższy niż 3,6 proc.

2017-04-19 14:44
publikacja
2017-04-19 14:44

Nie można wykluczyć, że wzrost PKB Polski będzie wyższy niż prognozowane 3,6 proc. - powiedział w środę w Warszawie wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak ocenił, rosną eksport i inwestycje.

/ fot. Piotr Guzik / FORUM

"Nasza gospodarka bardzo dobrze sobie radzi. Tegoroczna prognoza wzrostu PKB wynosi 3,6 proc. Nie wykluczałbym, że będzie więcej" - podkreślił Kwieciński.

Wskazał, że wiele międzynarodowych organizacji, które dotychczas wstrzemięźliwie oceniały potencjał wzrostu PKB Polski, podwyższa teraz swoje prognozy. "To pokazuje, że nasza gospodarka działa coraz lepiej" - zaznaczył wiceminister. "Mamy bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o wzrost naszego eksportu, rosną też inwestycje" - mówił.

"Mieliśmy pewne problemy w inwestycjach w ubiegłym roku, ale to się skończyło" - zauważył. Przypomniał, że w inwestycjach wykorzystywane są fundusze unijne.

"Ogólnie mówiąc, gospodarka kwitnie" - dodał wiceszef MR.

Kwieciński wskazał także, że bezrobocie w kraju jest na rekordowo niskim poziomie i wynosi obecnie 8,2 proc. "Gdy wchodziliśmy do Unii Europejskiej największym problemem naszej gospodarki było bezrobocie, dziś to nie jest problem" - powiedział.

Wiceminister uczestniczył w spotkaniu Klubu Radców Handlowych w Krajowej Izbie Gospodarczej. Radcom przedstawił podstawowe założenia rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, mówił też o kandydaturze Łodzi do organizacji Expo 2022.

Oprócz wiceministra wystąpił szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, który zaprezentował model działania PFR. Mówili także przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej. (PAP)

zab/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~ela
w zeszlym roku mialo byc 3,8-4 proca wyszlo 2,9, jak zwykle prognozy przestrzelone
~niepelnosprawny_org
Polska musi być silna, gospodarczo silna, ale i militarnie, przekopanie mierzei wiślanej powinno sie mocno przyspieszyć z wielu wzgledów...
~Analityk
"Znafcy" z tvn wciąż twierdzą że Polska to druga Grecja i od roku mamy recesję.
~Polak
"Znafcy" to widzieli rok temu naszą gospodarkę w ruinie. Nie zapominaj o tym !!!!!!!!!!!!!!!
~asdf
Coś mu się pomieszało, przecież na ten rok prognozy były dobre od samego początku. To na poprzedni były złe i żeby to nadrobić potrzeba więcej niż 3,6%.
~Rudy
Oj, nie dobrze, nie dobrze. I jeszcze mają zamiar podatki obniżać.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~PO
Niedobrze!Trza jakieś protesty uruchomić.
kzabor
To znaczy, że inflacja będzie 3,6% lub wyższa?

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki