REKLAMA

Kwaśniewski: wypowiedź Berlusconiego nie wpłynie na kształt włoskiej prezydencji w UE

2003-07-04 08:00
publikacja
2003-07-04 08:00
Prezydent Aleksander Kwaśniewski wyraził opinię, że kontrowersyjna wypowiedź włoskiego premiera Silvio Berlusconi'ego w Parlamencie Europejskim nie wpłynie na kształt włoskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Podczas ostrej wymiany zdań Berlusconi powiedział, że deputowany Martin Schulz nadawałby się do roli kapo w kręconym właśnie we Włoszech filmie na temat hitlerowskich obozów koncentracyjnych.

Aleksander Kwaśniewski, który był gościem "Sygnałów Dnia" w Programie

I-szym Polskiego Radia, podkreślił, że włoski premier przesadził używając takiego określenia, ale sam już zdał sobie sprawę ze swojego błędu. Zdaniem polskiego prezydenta, był to tylko incydent , a włoska prezydencja będzie bardzo kompetentna, ponieważ- jak powiedział- " w sprawach europejskich Włochy są bardzo zaangażowanym i kompetentnym krajem".

Kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder ujawnił, że w rozmowie telefonicznej z nim premier Włoch Silvio Berlusconi wyraził ubolewanie z powodu wczorajszej wypowiedzi w Parlamencie Europejskim. Obaj politycy rozmawiali wieczorem na temat incydentu, wywołanego ironiczną uwagą Berlusconiego, że niemiecki deputowany Martin Schulz nadawałby się do roli kapo w kręconym właśnie we Włoszech filmie na temat hitlerowskich obozów koncentracyjnych.

Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki