REKLAMA

Kwaśniewski: Polska potrzebuje silnej centrolewicy

2013-02-24 13:28
publikacja
2013-02-24 13:28
Polsce jest potrzebna centrolewica - mówi Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent, który gościł w radiowej Jedynce, przekonywał w ten sposób do zaproponowanej przez siebie inicjatywy Europa Plus. Tak ma nazywać się lewicowa lista wyborcza do Europarlamentu tworzona przez Aleksandra Kwaśniewskiego, wraz z Markiem siwcem i Januszem Palikotem.

Według byłego prezydenta, zdominowanie polskiej sceny politycznej przez PO i PiS jest niekorzystne dla naszego kraju. Europa Plus ma być propozycją dla tych wyborców, którym się to nie podoba - elektoratu liberalnego, lewicowego, centrolewicowego, emancypacyjnego - dodał Kwaśniewski. Jego zdaniem, ugrupowanie mogłoby przejść drogę od wyborów europejskich, przez samorządowe, prezydenckie, aż do parlamentarnych.

Odnosząc się do krytycznej reakcji SLD na tę propozycję, Aleksander Kwaśniewski powiedział, że rozumie frustrację Leszka Millera, jednak projekt jest bardzo korzystny także dla Sojuszu.

Były prezydent dodał, że negatywnie ocenia postępowanie Janusza Palikota wobec Wandy Nowickiej. Zastrzegł, że wspólna inicjatywa nie wyklucza krytyki.IAR/dw/dj
Źródło:IAR
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki