REKLAMA

Kurs franka powstrzyma RPP?

2015-01-30 11:37
publikacja
2015-01-30 11:37

Z wystąpienia po posiedzeniu Fed nie dowiedzieliśmy się niczego nowego. Cierpliwość cierpliwością, ale wszystko zależy od danych makro. Tymczasem RPP raczej nie zdecyduje się na cięcie stóp - złoty wciąż słaby do franka, a dane makro z Polski są niezłe - komentuje Bartosz Zawadzki z Admiral Markets.

Kurs franka powstrzyma RPP?
Kurs franka powstrzyma RPP?
fot. Katarzyna Rainka / / NBP

Kurs franka powstrzyma RPP?

Start odtwarzacza ...

- Europa ma zapewniony impuls wzrostowy. Drukarki ruszyły, Mario Draghi zapowiedział start skupu w marcu, co korzystnie odbije się na rynku akcji. Grecja - schodzi chwilowo na dalszy plan. W Polsce zaś sytuacja zmieniła się całkowicie 15 stycznia. Nie sądzę, żeby na najbliższym posiedzeniu RPP zdecydowała się na obniżkę stóp. - mówi Zawadzki - Chodzi oczywiście o ryzyko osłabienia złotego i kurs CHF/PLN. Zobaczymy co będzie w marcu - razie mamy całkiem niezłe dane z Polski.

Co zrobić z pieniędzmi? - Amerykańskie QE okazało się silnym motorem hossy. W warunkach europejskich - może być podobnie, w krajach "starej Unii" - w Niemczech czy we Francji. Nic nie zmieniło się też w kwestii dolara - dopóki nie znamy scenariusza podwyżek stóp w USA, inwestorzy będą mocno spekulować na USD - mówi Bartosz Zawadzki.

Źródło:
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~ela
dobra sytuacja makro na zielonej wyspie?? chyba dla gwiazd afer tasmowych i POlitykow, apropos afer pan belka to juz dawno powiniem wyleciec
~whoyou
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~whoyou
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~gucio7738391665
,,leśne dziadki z PO'' ... razem z tymi z Komisy Wyborczej .... siedzą, pierdzą w stołki absolwenci Uniwerka Sowy i Przyjaciół oraz Akademii Pędzącego Królika --- bez matur za marne 167.000 na miech.... nepotyzm i głupota PO nie zna granic ... jeszcze dwa tygodnie pluli na Szwajcarię ,,że o to uderza w gospodarki Europy'' ,,leśne dziadki z PO'' ... razem z tymi z Komisy Wyborczej .... siedzą, pierdzą w stołki absolwenci Uniwerka Sowy i Przyjaciół oraz Akademii Pędzącego Królika --- bez matur za marne 167.000 na miech.... nepotyzm i głupota PO nie zna granic ... jeszcze dwa tygodnie pluli na Szwajcarię ,,że o to uderza w gospodarki Europy'' a teraz ze niby ,,powstrzymają Helvetów''' .... żenada!!!
~re
Jak Bank Szwajcarii już skończy interweniować, to frank dalej będzie się umacniał.
W tym roku może u nas być po ok. 5 PLN.
~ccv
Do kredyciarzy walutowych: poczytajcie o klauzulach abuzywnych w Waszych umowach - są one podstawą do wytoczenia i wygrania procesu przeciw bankowi. Tu jest o nich: millennium.arkis.pl
Zostało mało czasu, a dla niektórych się już skończył - można skarżyć bank do 10 lat od podpisania umowy, potem przedawnienie. Nie macie żadnych
Do kredyciarzy walutowych: poczytajcie o klauzulach abuzywnych w Waszych umowach - są one podstawą do wytoczenia i wygrania procesu przeciw bankowi. Tu jest o nich: millennium.arkis.pl
Zostało mało czasu, a dla niektórych się już skończył - można skarżyć bank do 10 lat od podpisania umowy, potem przedawnienie. Nie macie żadnych kredytów frankowych, tylko ZŁOTÓWKOWE INDEKSOWANE DO KURSU FRANKA SZWAJCARSKIEGO. Żadnych franków NIE BYŁO!!! Dostaliście spekulacyjny i toksyczny instrument finansowy!
Nie dajcie się oszukiwać w mediach, czy też na forach (płatne wpisy na zlecenia banksterki).
~lol odpowiada ~jerzy
A jak ma się czuć skoro przez wyższą o 100 zł miesięcznie ratę nie pojedzie w lutym na Kanary tylko będzie szorować dupom na stoku pod blokami.
~olo
A buzuje Ci pod sufitem,idż się leczyć
~lok
Trzebabyło kmiotki siedzieć na wsi ,a nie pchać się do miasta

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki