REKLAMA

Złoty oddaje środowe zyski. Euro znów powyżej 4,70 zł

2022-08-04 10:13
publikacja
2022-08-04 10:13
Złoty oddaje środowe zyski. Euro znów powyżej 4,70 zł
Złoty oddaje środowe zyski. Euro znów powyżej 4,70 zł
fot. MikeDotta / / Shutterstock

Po środowym rajdzie kurs euro znów ruszył mocno w górę, powracając powyżej 4,70 zł. Była to już druga nieudana próba zejścia poniżej tego poziomu, co nie świadczy zbyt dobrze o aktualnej kondycji naszej waluty.

W czwartek o 10:12 kurs euro rósł o niemal trzy grosze, osiągając poziom 4,7211 zł. To mocna kontra wczorajszego ruchu, kiedy to EUR/PLN zanotował spadek 2,5 grosza i znalazł się poniżej linii 4,70 zł. Jest to sygnał słabości złotego – kurs euro nie jest w stanie zawrócić nawet z tak wysokich poziomów.

- Poza wskazaniami technicznymi trudno doszukiwać się argumentów mogących sprzyjać kontynuacji umocnienia polskiej waluty. Z tego powodu zakładamy, iż o ile zejście do poziomu 4,6850 jest możliwe i odpowiadałoby bieżącym trendom, to powinno być one przejściowe (zakładając, że zmianie nie ulegnie sentyment globalny)" – napisał w komentarzu dziennym ekonomista Banku Millennium, Mateusz Sutowicz.

Bez większych zmian pozostaje sytuacja na najważniejszej parze walutowej świata. Kurs EUR/USD utrzymywał się poniżej 1,02, co przy tak silnym osłabieniu złotego względem euro przekładało się na wzrost kursu dolara o ponad dwa grosze, do 4,6410 zł.

O prawie dwa grosze drożał frank szwajcarski, w czwarte rano wyceniany na 4,8264 zł. Funt brytyjski zyskiwał 3,6 grosza i był warty 5,6414 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
bha
Cóż... Jak wiatr nienasyconej zachłanności rynkowej zawieje, pod wieje. Niestety
loool
Tu jest najnowsze wystąpienie prezesa NBP i wygląda na to że będziemy potęgą światową. youtu.be/lndKpQWKBf4
karbinadel
Potęgą światową już jesteśmy, teraz będziemy potęgą w skali galaktyki

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki