REKLAMA

Kurs euro znów powyżej 4,51 zł. Dolar słabnie

2021-02-25 10:15
publikacja
2021-02-25 10:15
fot. mkos83 / Shutterstock

Czwartkowe przedpołudnie na rynku walutowym przynosi powrót kursu euro powyżej 4,51 zł. Z wczorajszych szczytów zawrócił funt brytyjski, a frank szwajcarski wciąż pozostaje relatywnie tani.

Po 10:15 kurs euro kształtował się na poziomie 4,511 zł, co stanowi powtórkę z wczoraj. Wcześniej taki poziom obserwowaliśmy na początku lutego i od tamtej pory EUR/PLN poruszał się między 4,47 zł a 4,50 zł. Wczoraj euro podskoczyło nawet do 4,52 zł

/ Bankier.pl

Niższy niż wczoraj o tej samej porze jest kurs dolara, który nie przekracza 3,70 zł. Sporo dzieje się także na eurodolarze – kurs EUR/USD rośnie do 1,22 USD, po raz pierwszy od połowy stycznia. Zdaniem komentatorów to efekt m.in. przesunięcia preferencji globalnych inwestorów w kierunku bardziej ryzykownych aktywów.

Spadkowy trend kursu franka szwajcarskiego nadal utrzymuje notowania CHF/PLN do 4,08 zł. Tym samym frank dotyka minimum z połowy grudnia ubiegłego roku – chcąc znaleźć niższe notowania, należy cofnąć się do września (4,065 zł).

W odmiennym niż wczoraj kierunku porusza się dziś kurs funta brytyjskiego, który tanieje do powyżej 5,233 zł. Przypomnijmy, że w środę waluta Wielkiej Brytanii wyceniana była na 5,25 zł, co było najwyższym poziomem od końca 2016 r.

Komentarze analityków

"Coraz wyraźniejsze sygnały wzbierania trzeciej fali zachorowań na COVID-19 w Polsce ciążą złotemu, gdyż rynek obawia się przywracania obostrzeń i opóźnienia odbicia koniunktury. EUR/PLN zdecydowanie przebił wczoraj poziom 4,52, chociaż zakończył notowania na niższych poziomach. Nie można wykluczyć dalszego osłabienia złotego, z celami w okolicach styczniowych szczytów tj. 4,55-4,56/EUR" - napisali ekonomiści banku Pekao.

Także analitycy Alior Banku wskazują, że złoty może pozostawać pod presją w związku ze wzrostem zakażeń w Polsce.

"W środę wybicie EUR/PLN z trzytygodniowego range (4,47–4,51) skutkowało mocniejszym rajdem w kierunku północnym. Kurs wzrósł przejściowo powyżej 4,52. Ostatecznie zapowiedziane przez rząd obostrzenia okazały się umiarkowane i EUR/PLN wrócił pod 4,51. Opór został jednak naruszony, a niski poziom obostrzeń wiąże się z pewnymi ryzykami co do przyszłego przyrostu zachorowań. Spodziewamy się, iż złoty pozostanie pod umiarkowaną presją" - napisano w raporcie banku.

MZ

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki