REKLAMA

Kurs euro wzrósł przed ważną decyzją EBC

2019-09-12 10:09
publikacja
2019-09-12 10:09
YAY Foto

W czwartek po południu najprawdopodobniej zapadnie decyzja o powrocie do skrajnie ekspansywnej polityki pieniężnej w strefie euro. W oczekiwaniu na wieści z Frankfurtu kurs euro pozostawał powyżej 4,33 zł.

O 10:05 kurs euro kształtował się na poziomie 4,3384 zł, a więc bez większych zmian względem środowego popołudnia. Wczoraj notowania euro podniosły się o blisko grosz i był to pierwszy dzienny wzrost kursu EUR/PLN od 28 sierpnia.

/ Bankier.pl

O 13:45 poznamy decyzję Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego. Rynek spodziewa się obniżenia i tak już ujemnych stóp procentowych oraz wznowienia programu skupu aktywów (QE), w ramach których EBC nabywa obligacje skarbowe w zamian za świeżo wykreowane pieniądze. To powrót ultra-ekspansywnej polityki pieniężnej częściowo porzuconej w grudniu 2018 r.

Choć wydaje się, że powrót do „ilościowego poluzowania” w eurolandzie wydaje się być wliczone w ceny, to reakcja rynku na komunikat z Frankfurtu może być gwałtowna i trudno przewidywalna. Póki co w czwartek rano euro zyskiwało względem dolara, co na polskim rynku przekładało się na spadek kursu dolara poniżej 3,94 zł.

/ Bankier.pl

Po środowym wzroście notowania franka szwajcarskiego pozostawały stabilne, tuż poniżej 3,97 zł. Funt szterling kosztował 4,85 zł. Kurs brytyjskiej waluty od miesiąca utrzymuje się w trendzie wzrostowym po tym, jak kurs funta osiągnął 2-letnie minimum.

KK

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
daru-sz
Podsumowując - EUR będzie taniało.
Więcej pieniądza w obiegu "w zamian za świeżo wykreowane pieniądze" = większa inflacja wraz z "Rynek spodziewa się obniżenia i tak już ujemnych stóp procentowych" - Złoto, srebro w gore?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki