REKLAMA

Kurs euro wysoki, ale stabilny. "Złotemu zabrakło pary"

2023-03-30 10:22
publikacja
2023-03-30 10:22

W czwartek rano utrzymuje się obserwowana w ostatnich dniach stabilizacja złotego. "Wsparcie 4,67 potwierdza swoją siłę, a złotemu, mimo fali optymizmu, do emerging markets zabrakło pary, żeby ten poziom przekroczyć" - komentują analitycy Banku Pekao.

Kurs euro wysoki, ale stabilny. "Złotemu zabrakło pary"
Kurs euro wysoki, ale stabilny. "Złotemu zabrakło pary"
fot. Marian Weyo / / Shutterstock

Po godz. 10:00 za euro płacono na rynku forex blisko 4,68 zł, za dolara: ok. 4,31 zł, za franka nieco ponad 4,70 zł, a za funta ok. 5,32 zł. We wszystkich przypadkach były to kursy zbliżone do wczorajszych.

Kliknij, aby przejść do notowań (Bankier.pl)

"Poranna próba mocniejszego rozegrania złotego nie powiodła się. Kurs EUR/PLN szybko zawrócił z poziomu 4,6686 i powrócił do oscylowania wokół poziomu 4,68 z odchyleniem +/- pół grosza, co skutecznie czyni od początku tygodnia. Warto jednak zauważyć, iż wraz z uspokojeniem sytuacji na rynkach zewnętrznych (perturbacje globalnego sektora bankowego) kurs EUR/PLN stopniowo przesuwa się na coraz to niższe poziomy" - komentują analitycy Banku Millennium.

Ich zdaniem "nieco więcej zmienności krajowych aktywów może pojawić się jutro wraz z publikacją polskich danych o inflacji CPI, ale i planu podaży długu na drugi kwartał". W piątek o godz. 10:00 GUS poinformuje, jak mocno w marcu wyhamowała roczna dynamika wzrostu cen. Ekonomiści spodziewają się, że wskaźnik spadnie w okolice 16 proc. z ponad 18 proc. w lutym.

"Względna stabilizacja złotego w ostatnich dniach to efekt sprzeczności między wysoką inflacją w kraju, a presją na obniżki stóp importowaną z rynków głównych" - zwracają uwagę analitycy Santander Bank Polska.

MKa

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
dziadek55
USD/PLN w drugim kwartale 4,2 --- -USD/EUR w drugim kwartale 1,15--- OTO Moja Prognoza na II kwartał . PLN ma właśnie tyle pary


luckyrich
Za rządów prezesa Glapy jedno staniało…. złotówka. Elity polityczne i bankierzy robią wszystko żebyśmy znowu byli milionerami. Okradają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i niskooprocentowane lokaty. RPP i prezes NBP robi wszystko Za rządów prezesa Glapy jedno staniało…. złotówka. Elity polityczne i bankierzy robią wszystko żebyśmy znowu byli milionerami. Okradają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i niskooprocentowane lokaty. RPP i prezes NBP robi wszystko by euro, frank i dolar były drogie a złotówka słaba. Gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki. Lepiej nie można było zrujnować złotego. Rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, majstrowanie przy OFE, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia złotówki. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potzrebna . Opisano w niej jak dojść o wolności finansowej pomimo nie najwyższych zarobków.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki