REKLAMA

Pozytywny sygnał dla złotego został zakwestionowany

2022-05-26 09:54
publikacja
2022-05-26 09:54
Pozytywny sygnał dla złotego został zakwestionowany
Pozytywny sygnał dla złotego został zakwestionowany
fot. Dilok Klaisataporn / / Shutterstock

Kurs euro ponownie znalazł się powyżej granicy 4,60 zł. Złotemu mogły zaszkodzić zatrzymanie korekty na parze euro-dolar oraz postępy wojsk rosyjskich w Donbasie.

Środowe opuszczenie dołem przez kurs euro wiosennej konsolidacji dawało nadzieję na bardziej zdecydowane umocnienie złotego w nadchodzących tygodniach. Niestety, po zejściu poniżej 4,59 zł, kurs EUR/PLN zawrócił „na północ” i dotarł nawet do 4,62 zł. W czwartek o 9:52 euro było notowane po 4,6038 zł.

 Zahamowanie odbicia na EUR/USD wraz ze wzrostem globalnej awersji do ryzyka, w wyniku powrotu napięć pomiędzy Chinami a USA odnośnie spornego Tajwanu, dały w środę impuls do powrotu EUR/PLN powyżej 4,60 i uważamy, że kurs powinien utrzymać się w pobliżu tego poziomu do końca tygodnia – ocenili ekonomiści PKO BP. Złotemu zapewne nie pomogły też doniesienia z Ukrainy, gdzie wojska rosyjskie opanowały już prawie cały obwód ługański i są bliskie zamknięcia pierścienia oblężenia wokół Siewierodoniecka.

 Sentyment dla walut CEE pozostaje raczej pozytywny, a złotego dodatkowo wspierają nadzieje na szybkie uruchomienie KPO. Wskaźniki techniczne sugerują jednak, że umocnienie złotego może odwlec się do przyszłego tygodnia  napisano w porannym raporcie ING.

Ponowne spadki na parze euro-dolar sprawiły, że w czwartek rano amerykańska waluta na polskim rynku znów była wyceniana powyżej 4,30 zł. W ujęciu historycznym wciąż są to jedne z najwyższych notowań kursu USD/PLN w ciągu ostatnich 20 lat. Równocześnie jeszcze dwa tygodnie temu dolar był wyceniany na ok. 4,50 zł.

Drugi dzień z rzędu rosły notowania franka szwajcarskiego. W piątek rano helwecka waluta była kwotowana po 4,4823 zł, czyli o pół grosza wyżej niż dzień wcześniej. Funt brytyjski kosztował 5,4176 zł.

KK/PAP

Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (8)

dodaj komentarz
competitionatp
Ten wpis jest tak mocno pozbawiony sensu, że nawet autor nie mia odwagi się podpisać.. Typuję, że to "wszechwiedzący" Krzyś. K xD
karbinadel
"Złotemu mogły zaszkodzić postępy wojsk rosyjskich w Donbasie" - a także małpia ospa, ochłodzenie i deszcze na Podlasiu
competitionatp
Kolejny niespójny materiał z bankier....
Czasem odechciewa się tego czytać.
tb2
Przypomnę tytuł wczorajszego artykułu: "Kurs euro opuścił wiosenną konsolidację. Złoty z szansą na umocnienie"
(͡° ͜ʖ ͡°)
antek10
Przypomnę, że wczoraj tam napisałem że będzie odwrotnie. Nie jestem specjalistą od walut ale schemat strzyżenia baranów nie zmienia sie od lat. :-)))
kryzysio odpowiada antek10
Byle nie podążać za stadem ...
competitionatp
Bo tyle wart właśnie poziom merytoryczny "dziennikarzy" z bankier...

Od długiego czasu wpisy są niespójne.
innowierca
@tb2
dokladnie.Przez tydzien namarnowali pradu i nawrozyli na szanse i roboczo-godzin tyle poszlo :) :) co moglo pojsc nie tak :( a czekalem tylko na podobny artykul, myslac jak sie z tego wykreca :) Nie chodzi tylko o Bankier. Ogolnie wiekszosc analiz i przewidywan jest nic niewarta.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki