REKLAMA

Kurs euro wciąż wysoko. Dolar blisko szczytu

2019-08-20 09:38
publikacja
2019-08-20 09:38
Kurs euro wciąż wysoko. Dolar blisko szczytu
Kurs euro wciąż wysoko. Dolar blisko szczytu
fot. welcomia / / YAY Foto

Wtorkowy poranek przynosi dalsze osłabienie złotego. Kurs euro rośnie drugi dzień z rzędu, a notowania dolara zbliżają się do dwuletniego szczyt. Kłopoty złotego wpisują się w szerszy kontekst słabości walut z rynków wschodzących.

O 9:38 kurs euro sięgał 4,3647 zł i był o prawie grosz wyższy niż w poniedziałek. W ten sposób para euro-złoty odrobiła piątkowe spadki i ponownie znalazła się powyżej poziomu 4,35 zł. Ten poziom przez poprzednie 12 miesięcy stanowił opór, ale w ubiegłym tygodniu został przełamany.

Słabość złotego widać także na parze z dolarem amerykańskim. Kurs USD/PLN we wtorek rano kształtował się na poziomie blisko 3,94 zł, zbliżając się do czwartkowego maksimum (prawie 3,95 zł), gdy osiągnął najwyższe notowania od kwietnia 2017.

Pod presją sprzedających znalazły się także inne waluty krajów zaliczanych do grona rynków wschodzących. Składający się z koszyka 12 walut EM fundusz CEW przez ostatni miesiąc stracił ponad 4%. Na tym tle osłabienie złotego względem euro o 2,7% nie wygląda specjalnie źle.

Polska waluta spisuje się znacznie słabiej na tle zyskującego na wartości franka szwajcarskiego. Tylko przez ostatni miesiąc złoty stracił do franka przeszło 4%. W efekcie kurs CHF/PLN po raz pierwszy od ponad 2 lat przekroczył barierę 4 zł. We wtorek rano frank szwajcarski kosztował ponad 4,02 zł i był o przeszło 1,5 grosza droższy niż dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
marxs
w tym wypadku to najbardziej mi szkoda Pana Glapy zajęty nieustanną interwencją na rynku walutowym i walką(beznadziejną oczywiście) ze światową spekułą nie ma czasu na swój blond team
search
Jak kazdy Polak patriota kibicuje by euro bylo drogie, to wspiera export firm zagranicznych
anna_domagalczyk
Waluty innych krajów wschodzacych z naszego regionu tyle nie oberwały.
anna_domagalczyk
Waluty innych krajów wschodz
john-eire
Niestety Polakow szybko przyzwyczaja sie slaby zloty. Stopniowy zapomnieli ze slaby zloty jest powazny zagrozenia.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki