REKLAMA

Kurs euro wciąż wysoko. Dolar blisko szczytu

2019-08-20 09:38
publikacja
2019-08-20 09:38
fot. welcomia / YAY Foto

Wtorkowy poranek przynosi dalsze osłabienie złotego. Kurs euro rośnie drugi dzień z rzędu, a notowania dolara zbliżają się do dwuletniego szczyt. Kłopoty złotego wpisują się w szerszy kontekst słabości walut z rynków wschodzących.

/ Bankier.pl

O 9:38 kurs euro sięgał 4,3647 zł i był o prawie grosz wyższy niż w poniedziałek. W ten sposób para euro-złoty odrobiła piątkowe spadki i ponownie znalazła się powyżej poziomu 4,35 zł. Ten poziom przez poprzednie 12 miesięcy stanowił opór, ale w ubiegłym tygodniu został przełamany.

Słabość złotego widać także na parze z dolarem amerykańskim. Kurs USD/PLN we wtorek rano kształtował się na poziomie blisko 3,94 zł, zbliżając się do czwartkowego maksimum (prawie 3,95 zł), gdy osiągnął najwyższe notowania od kwietnia 2017.

/ Bankier.pl

Pod presją sprzedających znalazły się także inne waluty krajów zaliczanych do grona rynków wschodzących. Składający się z koszyka 12 walut EM fundusz CEW przez ostatni miesiąc stracił ponad 4%. Na tym tle osłabienie złotego względem euro o 2,7% nie wygląda specjalnie źle.

Polska waluta spisuje się znacznie słabiej na tle zyskującego na wartości franka szwajcarskiego. Tylko przez ostatni miesiąc złoty stracił do franka przeszło 4%. W efekcie kurs CHF/PLN po raz pierwszy od ponad 2 lat przekroczył barierę 4 zł. We wtorek rano frank szwajcarski kosztował ponad 4,02 zł i był o przeszło 1,5 grosza droższy niż dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
marxs
w tym wypadku to najbardziej mi szkoda Pana Glapy zajęty nieustanną interwencją na rynku walutowym i walką(beznadziejną oczywiście) ze światową spekułą nie ma czasu na swój blond team
search
Jak kazdy Polak patriota kibicuje by euro bylo drogie, to wspiera export firm zagranicznych
anna_domagalczyk
Waluty innych krajów wschodzacych z naszego regionu tyle nie oberwały.
anna_domagalczyk
Waluty innych krajów wschodz
john-eire
Niestety Polakow szybko przyzwyczaja sie slaby zloty. Stopniowy zapomnieli ze slaby zloty jest powazny zagrozenia.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki