Kurs euro wciąż rośnie. Funt najdroższy od 2,5 roku

2019-11-29 09:40
publikacja
2019-11-29 09:40
fot. Feylite / Shutterstock

Piątkowy poranek przyniósł dalsze osłabienie złotego. Kurs euro przekroczył poziom 4,32 zł i osiągnął najwyższą wartość od półtora miesiąca. Z kolei funt był notowany blisko najwyższych poziomów od kwietnia 2017 roku.

W piątek o 9:39 kurs euro kształtował się na poziomie 4,3219 zł i był o pół grosza wyższy niż w czwartek wieczorem. Dzień wcześniej cena europejskiej waluty podniosła się o grosz. W efekcie kurs EUR/PLN znalazł się na najwyższym poziomie od 10 października.

/ Bankier.pl

Polska waluta słabnie od początku miesiąca. Od ustanowienia w Dzień Wszystkich Świętych trzymiesięcznego minimum na poziomie 4,25 zł, kurs euro podniósł się już przeszło 7 groszy. To odreagowanie po zdecydowanym umocnieniu złotego w październiku, gdy kurs EUR/PLN spadł z niemal 4,40 zł do 4,25 zł.

Słabość złotego najlepiej widoczna jest na parze z brytyjskim funtem. Choć notowania szterlinga względem dolara amerykańskiego od ponad miesiąca pozostają stabilne, to na polskim rynku brytyjska waluta w czwartek zdołała osiągnąć poziom 5,08 zł. Tak drogiego funta nie wiedzieliśmy od kwietnia 2017 roku.

/ Bankier.pl

Systematycznie w gorę rosną też notowania dolara amerykańskiego. Za „zielonego” trzeba już zapłacić niemal 3,93 zł, czyli najwięcej od 10 października Prawie tyle samo co dolar kosztuje frank szwajcarski, w piątek rano wyceniany na 3,9318 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
innowierca
"Slabosc zlotego najlepiej jest widoczna na parze z funtem brytyjskim"
Oj, trudno sie zgodzic. O tym ze funt bedzie rosl bylo juz na forum wiele miesiecy temu.
Przez przedluzajacy sie w "nieskonczonosc" brexit rynek zdyskontowal juz brexitowa obnizke funta i nawet po brexicie, wielkich wachan nie bedzie.
"Slabosc zlotego najlepiej jest widoczna na parze z funtem brytyjskim"
Oj, trudno sie zgodzic. O tym ze funt bedzie rosl bylo juz na forum wiele miesiecy temu.
Przez przedluzajacy sie w "nieskonczonosc" brexit rynek zdyskontowal juz brexitowa obnizke funta i nawet po brexicie, wielkich wachan nie bedzie. Kiedy UK bedzie na zasadach zanim Polska weszla do UK (UK znow bedzie poza zasiegiem dla wielu osob) funt spokojnie moze zblizyc sie do
6 PLN. Rok po brexicie funt po 5.50 wydaje sie standardem.
innowierca
dodatkowo osoby obserwujace pare GBP/PLN a przede wszystkim zlotego, rozumieja ze opisy zlotego, maja raczej na Bankierze charakter zyczeniowy. Dodatkowo wrzutki w tytulach dno na funcie po spadku 3% sa conajmniej zabawne, bo sa to normalne ruchy tej waluty, szczegolnie w"czasach" brexitu. Jedyny problem to ten, ze UK nie dodatkowo osoby obserwujace pare GBP/PLN a przede wszystkim zlotego, rozumieja ze opisy zlotego, maja raczej na Bankierze charakter zyczeniowy. Dodatkowo wrzutki w tytulach dno na funcie po spadku 3% sa conajmniej zabawne, bo sa to normalne ruchy tej waluty, szczegolnie w"czasach" brexitu. Jedyny problem to ten, ze UK nie wyszlo z EU 6 miesiecy temu i wachniecia na funcie byly by juz za nami a jesien 2020 to przedzial 5.50 - 6 ale niestety wyszlo inaczej choc ciagnienie jest jak najbardziej widoczne.
Kto nie wierzy niech korzysta z wykresu na tej parze i przypomni sobie artykuly w stylu - "nic nie stoi na przeszkodzie, aby zloty rosl w najblizszych miesiacach" czyli swiat w teczowych okularach.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki