REKLAMA

Kurs euro w górę. Dolar i funt drożeją mocniej

2020-10-26 10:35
publikacja
2020-10-26 10:35
fot. Bartłomiej Pietrzyk / Shutterstock

Poniedziałkowe przedpołudnie przynosi osłabienie złotego względem głównych walut. Polska waluta traci względem euro, a ruch na parze EUR/USD sprawia, że do dolara osłabia się jeszcze mocniej.

O 10:30 kurs euro wynosił 4,574 zł, co korespondowało z poziomami obserwowanymi w ubiegłym tygodniu. Euro drożało, mimo iż kurs EUR/USD spadał z 1,185 do 1,181 USD.

W rynkowych komentarzach podkreślane jest zarówno oczekiwanie inwestorów na wybory w USA, jak i rosnące obawy o kondycję europejskiej gospodarki w obliczu drugiej fali epidemii. Warto dodać, że niemiecki indeks giełdowy DAX zaczął dzień od spadków o 2,5 proc., co związane było z blisko 20-procentową przeceną akcji technologicznego giganta SAP. Jej powodem były gorsze od oczekiwań wyniki, które spółka tłumaczyła właśnie pandemią.

Z polskiego punktu widzenia kurs dolara znów odzyskuje wigor i rośnie z 3,85 zł do 3,87 zł. Jeszcze lepiej radzi sobie kurs funta brytyjskiego, który zwyżkuje z 5,01 do 5,04 zł. Na tyle tych zawirowań uważany za bezpieczną przystań frank szwajcarski drożeje relatywnie nieznacznie, z 4,258 do 4,269 zł.

Tematem dnia na rynku walutowym jest dalsze osłabienie tureckiej liry. Więcej na ten temat w artykule „Krach walutowy w Turcji trwa. 8 lir za dolara”.

W rozpoczynającym się tygodniu czeka nas przynajmniej kilka wydarzeń, które mogą zachwiać sytuacją na rynku walutowym. Ich omówienie znajdziesz w artykule „Tym będą żyły rynki”.

MZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
john-eire
Polska nie potrzebuje slabszy waluta. Polska potrzebuje zwolnic Lon i Glapinski. Oni sa odpowiedzialny wysoki inflacja. Lon nie ma pojecia. Za 5 lat Lon chcial nizszy stopa procentowany nawet jak Polska gospodarka I Inflacja bylo najmocniejszy. Lon i Glapinski sa wiekszy grozny dla Polska gospodarka niz Covid.
karbinadel
Nie oczekiwanie na wybory w USA, lecz totalny burdel w Polsce ma wpływ na kurs PLN

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki