REKLAMA

Kurs euro stabilny. Rynek czeka na decyzję RPP

2021-06-09 09:37
publikacja
2021-06-09 09:37
Kurs euro stabilny. Rynek czeka na decyzję RPP
Kurs euro stabilny. Rynek czeka na decyzję RPP
fot. Frederic Muller / / Shutterstock

W oczekiwaniu na popołudniowy komunikat Rady Polityki Pieniężnej kurs euro utrzymuje się bez większych zmian w pobliżu najniższych poziomów od czasu pierwszej grudniowej interwencji Narodowego Banku Polskiego.

Dziś po południu (nie znamy dokładnej godziny publikacji) poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej. W obliczu bardzo wysokiej, sięgającej 5% inflacji CPI rynek spekuluje, że rada przynajmniej werbalnie zasygnalizuje zmianę nastawienia w polityce monetarnej.

Pomimo dobrej koniunktury gospodarczej i inflacji znacząco przekraczającej 2,5-procentowy cel polskie władze monetarne utrzymują niemal zerowe stopy procentowe oraz „awaryjny” program skupu obligacji. Więcej o nadchodzącym komunikacie RPP piszemy w artykule „Dziś posiedzenie RPP. Zmiana retoryki czy zmiana stóp?”.

Rynek walutowy ze spokojem czeka na komunikat z RPP oraz piątkowe wystąpienie prezesa NBP Adama Glapińskiego. W środę o 9:35 kurs euro wynosił 4,4556 zł i był o ponad pół grosza niższy względem poziomu z wtorkowego zakończenia notowań.  

Pod koniec zeszłego tygodnia kurs EUR/PLN zszedł w pobliże 4,45 zł, osiągając najniższy poziom od 18 grudnia, czyli dnia pierwszej grudniowej interwencji Narodowego Banku Polskiego, który pod koniec zeszłego roku usiłował osłabić złotego.

Wciąż blisko tegorocznych minimów notowany jest też dolar amerykański, w środę rano wyceniany na 3,6577 zł. Kurs franka szwajcarskiego wynosił 4,0813 zł, a więc o już o blisko trzy grosze powyżej zeszłotygodniowego minimum. Funt brytyjski kosztował 5,1832 zł, czyli podobnie jak dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki