REKLAMA

Kurs euro stabilny. Odbicie na franku szwajcarskim

2022-05-19 09:39
publikacja
2022-05-19 09:39
Kurs euro stabilny. Odbicie na franku szwajcarskim
Kurs euro stabilny. Odbicie na franku szwajcarskim
fot. Anikin Denis / / Shutterstock

Krajobraz na polskim rynku walutowym pozostaje niezmienny. Niemal rekordowo mocnemu dolarowi towarzyszy wysoki lecz stabilny kurs euro. Na skutek wzrostu globalnej awersji do ryzyka doszło do umocnienia franka szwajcarskiego.

Na parze euro-złoty od końcówki marca niewiele się dzieje. Kurs euro pozostaje w trendzie bocznym, wahając się w przedziale 4,60-4,72 zł. W ujęciu historycznym wciąż są to poziomy sygnalizujące głęboką słabość polskiej waluty. Przez większość poprzedniej dekady euro było wyceniane w przedziale 4,00-4,50 zł, przed marcem 2020 tylko okazjonalnie wykraczając poza ten przedział.

W czwartek o 9:38 kurs euro wynosił 4,6405 zł i był nieznacznie wyższy niż dzień wcześniej, kiedy to udało się ustanowić miesięczne minimum. Jednakże w dalszym ciągu nie ma żadnego sygnału, który ostrzegałby przed zwiększeniem zmienności na rynku złotego.

Problemem dla naszej waluty cały czas pozostaje siła amerykańskiej waluty. Indeks dolara w dalszym ciągu notowany jest blisko 20-letnich maksimów, co u nas przekłada się na „zielonego” po 4,4370 zł. Jeszcze w poniedziałek kurs USD/PLN sięgał 4,50 zł.

Na fali niedawnych spadków na rynkach akcji doszło do zdecydowanego umocnienia franka szwajcarskiego na parze z euro. W rezultacie kurs CHF/PLN w czwartek rano szedł w górę o dwa grosze, osiągając poziom 4,5061 zł. W ciągu ostatnich 48 godzin notowania franka podniosły się o niemal 4 grosze, odbijając się z najniższych poziomów od niemal trzech miesięcy.

KK

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki