REKLAMA

Kurs euro stabilny. Inwestorzy w oczekiwaniu

2022-06-28 09:45
publikacja
2022-06-28 09:45
Kurs euro stabilny. Inwestorzy w oczekiwaniu
Kurs euro stabilny. Inwestorzy w oczekiwaniu
fot. Ivan Marc /

We wtorek rano złoty pozostawał stabilny wobec głównych walut świata. Inwestorzy wyczekują dzisiejszego wystąpienia prezes EBC, popołudniowej decyzji banku centralnego Węgier oraz piątkowych danych o inflacji w Polsce.

O godz. 9:30 kurs euro wynosił 4,68 zł, dolara: 4,42 zł, franka: 4,63 zł, a funta 5,42 zł. We wszystkich przypadkach notowania pozostawały w pobliżu kreski - wyceny były bardzo stabilne.

Bankier.pl

Ekonomiści zwracają uwagę, że w najbliższych godzinach i dniach odbędzie się kilka wydarzeń, które mogą mieć wpływ na kurs złotego. O godz. 10:00 głos zabierze Christine Lagarde. Prezes EBC wystąpi na forum bankierów centralnych w Sintrze i być może zasygnalizuje zmianę nastawienia na bardziej jastrzębie w porównaniu do komunikatu opublikowanego po ostatnim posiedzeniu Rady Prezesów.

O godz. 14:00 decyzję ws. stóp procentowych ogłoszą Węgrzy. Konsensus rynkowy przewiduje podwyżkę o 50 pb., choć pojawiają się głosy, że bratankowie zdecydują się na bardziej znaczącą zmianę w obliczu silnej presji inflacyjnej i jastrzębiej wolty w wielu bankach centralnych.

Najważniejsze dane z polskiego podwórka ujrzą światło dzienne dopiero pod koniec tygodnia. Zdaniem ekonomistów Banku Pekao do piątku możemy się spodziewać "rynkowego dryfu", aż do publikacji wstępnych szacunków czerwcowej inflacji CPI w Polsce. Eksperci spodziewają się, że tempo wzrostu cen konsumpcyjnych wyraźnie przekroczyło 15 proc. w skali roku.

MKa

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki