REKLAMA
WEBINAR

Kurs euro rozgościł się powyżej 4,70 zł. Lekkie osłabienie franka

2023-01-20 10:51
publikacja
2023-01-20 10:51

Wystarczyło lekkie pogorszenie nastrojów na światowych rynkach finansowych, aby kurs euro znalazł się powyżej linii 4,70 zł. W takim układzie w najbliższym czasie prędzej niż umocnienia można się spodziewać dalszego osłabienia złotego.

Kurs euro rozgościł się powyżej 4,70 zł. Lekkie osłabienie franka
Kurs euro rozgościł się powyżej 4,70 zł. Lekkie osłabienie franka
fot. Mimmo Chianura / / Bridgeman Images – RDA

W piątek o 10:48 kurs euro kształtował się na poziomie 4,7138 zł, a więc bez większych zmian względem czwartkowego wieczoru. Oznacza to, że drugi dzień z rzędu wspólnotowa waluta notowana jest powyżej poziomu 4,70 zł. Patrząc w szerszym horyzoncie czasowym przedział konsolidacji w zakresie 4,65-4,72 zł (jeszcze?) pozostał utrzymany.

- Kurs EUR/PLN po tym, jak wybił się powyżej bariery 4,7070, szybko znalazł kolejne ograniczenie techniczne (tym razem na poziomie 4,7239) - napisał komentarzu dziennym Mateusz Sutowicz z Banku Millennium.

Reklama

Niedawnemu osłabieniu złotego towarzyszy powrót zmienności na rynku franka szwajcarskiego. Kurs EUR/CHF w ostatnich dniach podlega silniejszym wahaniom, lecz cały czas są to ruchy w pobliżu parytetu 1 do 1. Piątkowy poranek przyniósł osłabienie franka, co na polskim rynku objawiało się spadkiem notowań helweckiej waluty o blisko trzy grosze, do poziomu 4,7268 zł.

Znacznie mniej dzieje się na parze euro-dolar, która pomimo spadków na Wall Street notowana jest w pobliżu najwyższych poziomów od czerwca 2022. W rezultacie za dolara amerykańskiego płacimy obecnie 4,3493 zł, czyli niewiele mniej niż dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (2)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jenak
Ty może nie masz (wyprzedzę protest), ale inny ma. Patrzę na tabuny nowiusieńki SUVów, dizajny mieszkanek, ceny mieszkanek, ziemi..... To się dzieje.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki