REKLAMA

Kurs euro przestał spadać

2019-11-06 09:41
publikacja
2019-11-06 09:41
Shutterstock

Środowy poranek przyniósł próbę odbicia kursu euro. Zatem póki co powtarza się wtorkowy schemat: złoty zaczął dzień od osłabienia, ale po południu może odrobić straty. Mimo to kurs EUR/PLN zdaje się wyczerpywać spadkowy potencjał.

Na początku środowych notowań kurs euro poszedł ostro w górę, docierając powyżej 4,27 zł. Ale później złoty zaczął się umacniać. Do 9:41 kurs euro obniżył się do 4,2667 zł, co jednak wciąż było poziomem wyższym niż w piątek wieczorem.

/ Bankier.pl

W środowym kalendarium wyróżnia się decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która niemal na pewno pozostawi stopy procentowe bez zmian na rekordowo niskim poziomie. Rynek już dawno stracił wiarę w jakąkolwiek podwyżkę ceny pieniądza w Polsce. Teraz śledzi już wypowiedzi członków RPP pod kątem ewentualnych obniżek i tak już bardzo niskich stóp procentowych.

Tymczasem na światowym rynku walutowym przez ostatnie dwa dni dolar wyraźnie zyskał względem euro. W rezultacie amerykańska waluta trzeci dzień z rzędu umacnia się wobec złotego, w środę rano osiągając cenę 3,8548 zł. To już o 5 groszy więcej niż przed weekendem.

O prawie trzy grosze względem zeszłotygodniowego minimum podrożał też frank szwajcarski, którego rynek wyceniał dziś rano na ponad 3,88 zł. Za funta brytyjskiego trzeba było zapłacić 4,96 zł – czyli niewiele więcej niż we wtorek, lecz zarazem o 4 grosze więcej niż w piątek.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki