REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Kurs euro przerwał spadki

2022-01-14 09:37
publikacja
2022-01-14 09:37
Kurs euro przerwał spadki
Kurs euro przerwał spadki
fot. MGiuliana / / Shutterstock

Po trzech tygodniach spadków kurs euro stabilizuje się wyraźnie powyżej poziomu 4,50 zł. Polskiej walucie nie pomogło schłodzenie oczekiwań na podwyżki stóp procentowych w NBP.

Jeszcze tydzień temu z notowań kontraktów FRA wynikało, że rynek oczekuje wzrostu stóp procentowych w Polsce nawet w pobliże 4,50% w perspektywie kolejnych miesięcy. Teraz jest to już raczej poziom 4%. Widać więc, że rynek nieco spuścił z tonu w kwestii oczekiwanych podwyżek stóp w wykonaniu Rady Polityki Pieniężnej.

To osłabiło potencjał aprecjacyjny złotego, który ostatnie tygodnie i tak miał całkiem udane. Od Wigilii kurs euro obniżył się o ok. 10 groszy, w środę schodząc nawet poniżej 4,52 zł i osiągając najniższą wartość od września. W piątek o 9:40 kurs euro wynosił 4,5340 zł po tym, jak dzień wcześniej poszedł w górę o ponad grosz.

Po wybiciu z grudniowej konsolidacji dolar na parze z euro jest najsłabszy od dwóch miesięcy.  Na polskim rynku przełożyło się to na spadek notowań amerykańskiej waluty do 3,9516 zł. Jeszcze wczoraj „zielony” był najsłabszy od listopada.

Frank szwajcarski wyceniany był na nieco ponad 4,34 zł po tym, jak w czwartek jego notowania wzrosły aż o 2,5 grosza. Za funta brytyjskiego trzeba było zapłacić 5,4260 zł, czyli o pół grosza więcej niż dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sel
Ciekawe jaki będzie kurs złotówki? , bez pieniędzy z UE...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki