REKLAMA

Kurs euro pozostaje stabilny

2022-06-29 09:45
publikacja
2022-06-29 09:45
Kurs euro pozostaje stabilny
Kurs euro pozostaje stabilny
fot. marekusz / / Shutterstock

Od tygodnia kurs euro pozostaje stosunkowo stabilny i utrzymuje się w okolicach 4,70 zł. Ekonomiści spodziewają się, że większa zmienność może powrócić wraz z publikacją danych o inflacji za czerwiec.

"Kurs EUR/PLN kolejny dzień z rzędu rozpoczyna notowania nieznacznie poniżej bariery 4,70, gdzie będzie oczekiwał na wydarzenia środowej sesji. Spodziewamy się, iż – wzorem ostatnich sesji – zmienność złotego będzie stosunkowo niewielka" - komentują analitycy Banku Millennium.

O 9:40 euro kosztowało na rynku forex 4,68 zł, za dolara płacono blisko 4,46 zł, za franka 4,655 zł, a za funta: 5,43 zł. Kursy pozostawały w pobliżu poziomów odniesienia.

Bankier.pl

"Dzisiejsze dane makroekonomiczne (inflacja z Niemiec i PKB ze Stanów Zjednoczonych) mogą natomiast podbijać nieco zmienność na globalnych rynkach finansowych. Podobnie jak dzisiejsze wypowiedzi prezesów Fed, Banku Anglii i Europejskiego Banku Centralnego, którzy wezmą udział we wspólnym panelu kończącym forum ekonomiczne" - oceniają ekonomiści z Banku Millennium.

"W przypadku krajowych aktywów większej zmienności spodziewamy się w piątek, gdy poznamy dane o inflacji w Polsce. Mogą one – w przypadku odczytu odmiennego od konsensusu – wpływać na oczekiwania co do docelowego poziomu stopy referencyjnej w trwającym cyklu zacieśniania" - dodają.

MKa

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
dziadek55
No w końcu -artykuł STABILNY EUR/PLN .Gdyby pisał KK to by było PLN bez perspektyw. MK napisał tak że trudno się przyczepić do choc jednego słowa i i proszę zero komentarzy................... No tak wiem, MK pisze o stabilnym EUR a nie o stabilnym PLN. Tylko EUR/USD trudno nazwać stabilnym , a EUR/CHF tym bardziej. W tym tygodniu No w końcu -artykuł STABILNY EUR/PLN .Gdyby pisał KK to by było PLN bez perspektyw. MK napisał tak że trudno się przyczepić do choc jednego słowa i i proszę zero komentarzy................... No tak wiem, MK pisze o stabilnym EUR a nie o stabilnym PLN. Tylko EUR/USD trudno nazwać stabilnym , a EUR/CHF tym bardziej. W tym tygodniu przy stabilnym EUR/PLN -pomyślmy -co może zrobić Polak mający 100 000EUR.
1.Lokata bankowa - po dwóch latach dojenia -chyba wątpliwe
2.Zakup mieszkania /Poznan,Szczecin,Wrocław-dane adresowo pl/ mozna kupic dwupokojowe mieszkanie ,trochę na obrzeżach za 10 000 Pln/m2/najtaniej w Poznaniu/ .Mamy 50 m2 i najem za około 2000 PLN /miesięcznie.Po sześciu latach zarabiamy/w dużym przybliżeniu-100 000 PLN odliczając PPE i eksploatacje,konserwacje i inne.
3.Obligacje rodzinne ,lub COT -indeksowane inflacją plus marżą-mamy około 300000 PLN
4.Złoto - jubilerskie kupujemy 500 PLN /gram odsprzedajemy w TZW punktach skupu po 100 PLN /g złoto inwestorskie - podlega rejestracji - i nie raz /USA/okazało się że trzeba dokonać depozytu.
5 Waluty -kupować EUR po 4,65 dzisiaj żeby sprzedać po 5,0-5,2 -czy to prawdopodobne
5 Ziemia .................Pozdrawiam lewą i prawą stronę .Oderwijcie się od dorzynania .Wpiszcie swoje PROGNOZY . Bo moja może być obarczona zbyt dużym ryzykiem

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki