Kurs euro powrócił do 4,25 zł

Mimo fatalnych doniesień z polskiego przemysłu kurs euro utrzymał się w pobliżu 4,25 zł – czyli blisko najniższego poziomu od lipca. Polskiej walucie pomogła poprawa nastrojów na Wall Street.

Tym razem „zagranica” w dniu wolnym od pracy w Polsce zagrała na umocnienie złotego. W Dzień Wszystkich Świętych kurs euro obniżył się do 4,25 zł i tym samym osiągnął najniższą wartość od 25 lipca. Zbiegło się to w czasie z ustanowieniem przez indeks S&P500 nowego rekordu wszech czasów.

(Bankier.pl)

Poniedziałkowy poranek przyniósł katastrofalne wiadomości z polskiego przemysłu – wskaźnik PMI zaliczył nieoczekiwany spadek do najniższego poziomu od przeszło 10 lat, ale na rynku walutowym nie  widać było paniki. O 9:34 kurs euro kształtował się na poziomie 4,2531 zł, a więc tylko nieznacznie poniżej stanów z piątkowego wieczoru.

Blisko najniższych poziomów od lipca był też notowany frank szwajcarski, którego rynek wyceniał na nieco ponad 3,86 zł. Kurs dolara amerykańskiego rósł o pół grosza, przekraczając wartość 3,82 zł. Pomimo perturbacji politycznych w Wielkiej Brytanii kurs funta rósł o przeszło jeden grosz, podnosząc się do 4,93 zł.

KK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 9 johny_kielbasiany

Euro to smiec Ta cala unia rozwalila wszystko .Chceci mocnych walut poczekajcie na rozpad unii .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.