REKLAMA

Kurs euro poniżej 4,28 zł. Funt drożeje

2019-12-05 09:50
publikacja
2019-12-05 09:50
fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Czwartkowy poranek przynosi stabilizację kursów głównych walut. Euro, dolar i frank są też wyraźnie tańsze niż przed tygodniem. Na ich tle wyróżnia się funt.

Po 09.50 kurs euro kształtuje się na poziomie 4,2776 zł. Podobne wskazania obserwowaliśmy już wczoraj po południu. Tym samym poniedziałkowe umocnienie złotego, w trakcie którego kurs euro spadł z 4,30 zł, nadal się utrzymuje.

/ Bankier.pl

Analogicznie zachowuje się kurs dolara. Na parze USD/PLN obserwujemy poziom 3,858 zł. Dla porównania, jeszcze tydzień temu amerykańska waluta kosztowała ponad 3,91 zł. Podobnie kształtował się wówczas kurs franka szwajcarskiego, który dziś wyceniany jest na 3,90 zł.

Nieco inaczej rzeczy mają się w przypadku GBP. Kurs funta rośnie dziś do 5,07 zł. W efekcie wymazane zostały śródtygodniowe spadki, w trakcie których brytyjska waluta zniżkowała nawet poniżej 5 zł. Dla funta kluczowy będzie jednak przyszły tydzień – dokładnie za 7 dni, 12 grudnia, odbędą się bowiem wybory parlamentarne. Obecnie sondaże dają większe szanse na zwycięstwo rządzącym obecnie Konserwatystom, którym przewodzi Boris Johnson.

MZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karroryfer
rajd noworoczny już się zaczął !?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki