REKLAMA

Kurs euro nie zareagował na słowa premiera Morawieckiego

2022-04-04 10:34
publikacja
2022-04-04 10:34
Kurs euro nie zareagował na słowa premiera Morawieckiego
Kurs euro nie zareagował na słowa premiera Morawieckiego
fot. Kichigin / / Shutterstock

Rynek walutowy nie zareagował na wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącego porozumienia z Komisją Europejską w sprawie KPO. Kurs euro o poranku utrzymywał się blisko najniższych poziomów od końcówki lutego.

Wciąż nie ma porozumienia pomiędzy rządem RP a urzędnikami KE w sprawie przyznania Polski grantów i pożyczek w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Premier Morawiecki powiedział, że liczy na porozumienie już w kwietniu lub na początku maja.

W opinii analityków spór z KE wokół KPO jest jednym z czynników odpowiadających za bardzo niskie notowania polskiego złotego. Kurs euro co prawda zdążył już wymazać większość strat poniesionych po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ale wciąż pozostaje na bardzo wysokich poziomach jak na historyczne standardy.

W poniedziałek o 10:34 kurs euro kształtował się na poziomie 4,6403 zł, czyli o grosz wyższym niż przed weekendem. Niemal miesiąc temu notowania euro ustanowiły historyczny rekord na poziomie 5 zł. Od tego czasu obniżyły się o ponad 36 groszy i powróciły do poziomów z 24 i 25 lutego. Wciąż jesteśmy jednak powyżej linii 4,60 zł, która przed wybuchem wojny na Ukrainie była przekraczana jedynie sporadycznie.

Bez większych zmian pozostaje też sytuacja na głównej parze walutowej świata. Przy kursie EUR/USD powyżej 1,10 dolar na polskim rynku kosztował dziś rano ponad 4,20 zł. A zatem wciąż możemy mówić o jednych z najwyższych w ciągu ostatnich 20 lat notowań pary dolar-złoty.

Frank szwajcarski wyceniany był na ponad 4,54 zł, czyli o przeszło grosz wyżej niż w piątek wieczorem. Funt brytyjski kosztował przeszło 5,51 zł i był ponad o grosz droższy niż przed weekendem.

KK

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (14)

dodaj komentarz
boris-vodka
Skoro rynek nie reaguje na Pinokia to znaczy że uodpornił się na PISo-kłamstwa....
karbinadel
Na miejscu Mateusza bym był ostrożny. Niedawno jeden minister pochwalił się sukcesem w sprawie KPO - i na drugi dzień wyleciał z rządu :)
czerwony_wiewior
Jak mawiał klasyk: rząd rżnie głupa - więc na co tu reagować?
langdon25
Gdyby euro reagowało na każdą fantazje, przypowieść, cytat z literatury i KŁAMSTWO Morawieckiego Pinokia już dawno kosztowałoby 20gr .
demeryt_69
Gdyby euro reagowało? Eurodolar to nie dziecko ofiar uciążliwych i długotrwałych majaków nocnych - to panaceum na dobrobyt!

_as
morawiecki i jego banda powinni zostać rozliczeni z kasy jako urzędnicy działający na szkodę Polaków. Przez stalina nie dostaliśmy milionow dolarów po wojnie z planu Marshalla, przez morawieckiego nie mamy dziesiątek miliardów euro z Unii. cały zachód już wydaje kasę i gospodarki rosną a u nas pis zawłaszcza sobie państwo, łamie morawiecki i jego banda powinni zostać rozliczeni z kasy jako urzędnicy działający na szkodę Polaków. Przez stalina nie dostaliśmy milionow dolarów po wojnie z planu Marshalla, przez morawieckiego nie mamy dziesiątek miliardów euro z Unii. cały zachód już wydaje kasę i gospodarki rosną a u nas pis zawłaszcza sobie państwo, łamie prawo unijne i kasy dla Polakow przez pinokia nie będzie
mtorrent
Jak czytam o łamaniu prawa to mnie zęby swędzą.
Chodzi o to że Rosja pokazała wszystkim ich miejsce. Wymordowali rzesze ludzi i zachód palcem nie kiwnął.
Liczy się wyłącznie BIZNES. Węgrzy to pokazali i oni dostaną KPO wcześniej niż Polska.

Bo nie chodzi o żadną praworządność chodzi o to by KPO zasiliło Niemcy, Francję itd.
laleszek
Bo tutaj nie trzeba żadnych porozumień wystarczy zrezygnować z łamania prawa i zawłaszczania sprawiedliwości..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki