REKLAMA

Kurs euro idzie w bok. Funt najniżej od listopada

2020-01-13 09:24
publikacja
2020-01-13 09:24
Kurs euro idzie w bok. Funt najniżej od listopada
Kurs euro idzie w bok. Funt najniżej od listopada
fot. Pixabay / / Pexels

Poniedziałkowy poranek nie przyniósł istotnych zmian kursu euro. Para euro-złoty od kilku dni oscyluje w przedziale 4,23-4,25 zł, utrzymując się blisko najniższych poziomów od lipca.

W poniedziałek o 9:25 kurs euro wynosił 4,2356 zł, a więc nieznacznie więcej niż przed weekendem. Od tygodnia kurs EUR/PLN „piłuje” wykres, poruszając się w górę i w dół od 4,23 zł do 4,25 zł.

Od początku roku na światowych rynkach trwa delikatne osłabienie brytyjskiego funta, co w połączeniu z ostatnim umocnieniem złotego wobec euro skutkowało zejściem kursu funt-złoty poniżej 5 zł. W poniedziałek rano szterlinga wyceniano poniżej 4,95 zł, czyli o ponad dwa grosze niżej niż jeszcze w piątek.

Kurs dolara utrzymywał się powyżej 3,80 zł, mimo że opublikowane w piątek dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się słabsze od oczekiwań. Frank szwajcarski wyceniany był na przeszło 3,91 zł.

KK

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
johny_kielbasiany
Masakra z tymi walutami jakis cyrk
talmud
po odejściu od parytetu zlota caly cyrk z "walutami" to po prostu jedna wielka beka......piramida finansowa ktora wkrótce upadnie.....LOL
jaceklech
A ty skąd to wiesz???
Odejście od parytetu złota miało miejsce jakieś 50 lat temu (poczytaj n.t. systemu z Brettion Woods). Przez te 50 lat było kilka kryzysów, nie powiem..., ale jakoś to wszystko nie upadlo...
talmud odpowiada jaceklech
.....bo wszystkiego pilnuje us marines & navy ....."demokracja".....LMAO

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki