REKLAMA

Kurs euro dalej rośnie. Funt odrabia straty

2019-07-18 09:55
publikacja
2019-07-18 09:55
YAY Foto

Ostatnie dwa dni nie są najlepsze dla złotego. W czwartek kurs euro wciąż idzie w górę, straty odrabia także funt. Dodatkowo na rynek napływają rozczarowujące dane z polskiej gospodarki.

Do 4,265 zł za euro rośnie w czwartek kurs wspólnotowej waluty. W skali dziennej euro umacnia się wprawdzie tylko o 0,06 proc., warto jednak pamiętać, że i wczoraj europejska waluta nadrabiała na złotym (+0,17 proc.). Tym samym w zasadzie wymazane zostały już straty z początku tygodnia a kurs EUR/PLN zaczął zbliżać się do lipcowych maksimów.

Kurs euro dalej rośnie. Funt odrabia straty / Bankier.pl

Drożeje także funt, za którego w czwartek rano zapłacić trzeba było 4,731 zł. To wzrost o 0,18 proc., a trzeba pamiętać, że i w środę wyspiarska waluta podrożała o 0,27 proc. Funt początek tygodnia, w związku z nasilającymi się obawami o brexit bez umowy z UE, miał jednak bardzo słaby i ostatnie dwa dni wzrostów pozwoliły na odrobienie ledwie części strat. 

Wobec złotego umacnia się także frank szwajcarski - o 0,09 proc. do poziomu 3,851. W drugą stronę podąża dolar, kurs USD/PLN kształtuje się na poziomie 3,795, czyli o 0,06 proc. niższym, niż na koniec środowego handlu.

Złoty ma nieco pod górkę również za sprawą danych. Wczoraj analitycy kręcili nosem na dane z rynku pracy. Dziś rano rozczarowała z kolei produkcja przemysłowa, która w czerwcu była o 2,7% niższa niż rok temu oraz o 5,9% niższa niż w maju – poinformował Główny Urząd Statystyczny. To pierwszy roczny spadek produkcji od ponad 2 lat. Dodatkowo analitycy spodziewali się wzrostu o 2 proc.

AT

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki