REKLAMA

Kurs euro blisko wsparcia. Obowiązuje trend boczny

2023-11-28 09:59
publikacja
2023-11-28 09:59

Puste kalendarium makroekonomiczne nie służy zmienności na rynkach walutowych. Kurs euro utrzymuje się blisko najniższych poziomów od marca 2020 roku, pozostając w lokalnym trendzie bocznym.

Kurs euro blisko wsparcia. Obowiązuje trend boczny
Kurs euro blisko wsparcia. Obowiązuje trend boczny
fot. Dado Ruvic / /  Reuters / Forum

We wtorek o 10:01 kurs euro wynosił 4,3413 zł i był o 0,3 grosza wyższy niż dzień wcześniej. W poniedziałek euro potaniało o ok. dwa grosze, a kurs EUR/PLN wyrównał zeszłotygodniowe minimum. Oznacza to, że złoty w dalszym ciągu notowany jest blisko najmocniejszych poziomów od marca 2020 roku.

- Poniedziałkowe umocnienie złotego spowodowało na głównych parach z PLN test okolic minimów z 21 listopada br. i dopóki te minima nie zostaną pokonane kursy EUR/PLN i USD/PLN mogą pozostawać w trendach bocznych odpowiednio między 4,34-4,37 oraz 3,96-4,00 - stwierdzili ekonomiści PKO BP.

Reklama

- Kurs EUR/PLN porusza się w bliskiej okolicy najniższego poziomu od marca 2020 roku tj. 4,34. Dziś – mimo, iż kalendarium danych makroekonomicznych jest ubogie – liczymy na próby ataku na wspomniany opór wynikające przede wszystkim z aspektów technicznych, tj. chęci kontynuacji bieżącego trendu spadkowego pary EUR/PLN - oceniają ekonomiści Banku Millennium.

Tymczasem na głównej parze walutowej świata nie doszło do rozstrzygnięć. Kurs EUR/USD utrzymał się poniżej linii 1,10 dolara za euro – czyli blisko najwyższych poziomów od sierpnia. Na polskim rynku międzybankowym oznaczało to dolara po 3,9667 zł. A zatem także kurs USD/PLN utrzymuje się w pobliżu listopadowych minimów.

Frank szwajcarski wyceniany był na 4,5031 zł. Dzień wcześniej kurs CHF/PLN zszedł do poziomu 4,4838 zł i znalazł się blisko tegorocznego dołka sprzed tygodnia. Funt szterling kosztował 5,009 zł i był o niespełna grosz droższy niż w poniedziałek.

KK

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (5)

dodaj komentarz
stachsgh
mam nadzieję, że Euro troszkę jeszcze spadnie i ceny pojazdów w Niemczech też :)
recydywa
Okazało się, że główną przyczyną inflacji była obecność PiS-u na rynkach!
Im miej PiSu, tym silniejsza złotówka!?
samsza
Przyjdzie taki moment, że napływający kapitał zrealizuje inwestycje i zaczną ci prąd wyłączać, bo zabraknie dla wszystkich. Ha, ha.
:)
bawara
Do takich wniosków trzeba KK... No tak bo sami nie zobaczymy tego.GŁÓWNY ANALITYK niezbędny...hihihi

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki