REKLAMA

Kurs euro bez większych zmian. Frank po blisko 4,25 zł

2021-08-04 09:25
publikacja
2021-08-04 09:25
Kurs euro bez większych zmian. Frank po blisko 4,25 zł
Kurs euro bez większych zmian. Frank po blisko 4,25 zł
fot. MGiuliana / / Shutterstock

Wtorkowy poranek nie przyniósł istotnych zmian na polskim rynku walutowym. Kurs euro pozostaje wyraźnie powyżej 4,50 zł, sygnalizując słabość naszej waluty. Wciąż blisko tegorocznego szczytu znajdowały się notowania franka szwajcarskiego.

O 9:28 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5509 zł, a więc nieznacznie wyżej niż we wtorek wieczorem. Końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła odwrót kursu euro z granicy 4,60 zł po tym, jak w lipcu rynek dwukrotnie przetestował ten ważny psychologicznie poziom.

Do marca 2020 kurs euro przekraczał poziom 4,50 zł jedynie krótkotrwale i tylko w momentach największego nasilenia kryzysu finansowego w latach 2009, 2011-12 oraz 2016. Tymczasem od prawie półtora roku obserwujemy trwałą słabość polskiego pieniądza, do czego w znacznej mierze przyczynia się polityka utrzymywania prawie zerowych stóp procentowych w warunkach 5-procentowej inflacji CPI.

Wciąż mocny pozostawał frank szwajcarski, który na parze z euro osiągnął najsilniejsze wartości od listopada. Kurs EUR/CHF zjechał w pobliże 1,07 franka za jedno euro, testując w ten sposób cierpliwość Szwajcarskiego Banku Narodowego. W rezultacie za helwecką walutę na polskim rynku płacono 4,2429 zł, czyli niewiele mniej niż w ostatni czwartek (4,2665 zł), gdy notowania pary frank-złoty osiągnęły najwyższy poziom w tym roku.

Dolar amerykański kwotowany był po 3,8340 zł. Kurs funta brytyjskiego wynosił natomiast 5,3425 zł i był o ponad grosz wyższy niż dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
lorelie
razi głupotą... rok temu$ był po 3.95 a teraz 3.83 , Franek dochodził do 4.34... kto pisze te artykuły?
men24a
Posłuchaj człowieku, młody niedoświadczony człowieku. Polityka dalekowzroczna to taka a dla inteligentnej osoby już dzisiaj zrozumiała, że jak się drukuje 15 % pkb pustego pieniądza to masz inflację i osłabienie waluty, tym bardziej, że prezes nbp z tym się nie kryje i dokonuje interwencji na rynku walutowym. Jak popatrzysz Posłuchaj człowieku, młody niedoświadczony człowieku. Polityka dalekowzroczna to taka a dla inteligentnej osoby już dzisiaj zrozumiała, że jak się drukuje 15 % pkb pustego pieniądza to masz inflację i osłabienie waluty, tym bardziej, że prezes nbp z tym się nie kryje i dokonuje interwencji na rynku walutowym. Jak popatrzysz na wykres, on przedstawia jedno, jeszcze opór na 4,6 do euro działa ale wsparcia są już coraz wyżej, więc to tylko kwestia czasu jak przebije 4,6 i........idziemy na 5 zł.
lorelie odpowiada men24a
prymitywie..tylko wtedy jak inni nie drukują :) a inni drukują jeszcze więcej a ich gospodarki stoją.
men24a odpowiada lorelie
A skąd się bierze inflacja i dlaczego u nas jest największa ? Wydrukuj 15 % Pkb u nas i w ameryce i uważasz że będzie to samo ? Dolar rozejdzie się po świecie, bo każdy go potrzebuje a PLN ? Jak tak dalej będą kręcić inflację to ludzie zaczną przewalutować oszczędności i dopiero zobaczysz problem nie do opanowania.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki