REKLAMA

Kurs euro bez większych zmian. Frank bliżej 4,20 zł

2021-09-15 09:49
publikacja
2021-09-15 09:49
Kurs euro bez większych zmian. Frank bliżej 4,20 zł
Kurs euro bez większych zmian. Frank bliżej 4,20 zł
fot. Tsyden Balzhitov / / Shutterstock

Środowy poranek przyniósł stabilizację kursu euro w pobliżu poziomu 4,55 zł, co oznacza utrzymanie słabości polskiej waluty. Notowania franka szwajcarskiego po spadkach z przełomu sierpnia i września zmierzają w kierunku 4,20 zł.

Patrząc w szerszej perspektywie, złoty pozostaje słaby od marca 2020 roku. Przyzwyczailiśmy się już, że kurs euro regularnie przekracza poziom 4,50 zł. Czyli wartość, którą przed koronakryzysem obserwowaliśmy jedynie okazjonalnie i tylko podczas najostrzejszych faz globalnego kryzysu finansowego.

Natomiast od trzech miesięcy kurs euro porusza się w paśmie 4,50-4,60 zł. Z jednej strony podtrzymywany jest coraz bardziej wątłymi nadziejami na podwyżkę stóp procentowych w Polsce. W przeciwnym kierunku działają decyzje i wypowiedzi większości członków Rady Polityki Pieniężnej, którzy rękami i nogami bronią się przed jakąkolwiek próbą normalizacji polityki monetarnej w Polsce.

W środę o 9:52 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5528 zł, a więc praktycznie w środku przedziału tej letniej konsolidacji oraz o grosz więcej niż dzień wcześniej.

- Złoty pozostaje blisko górnego ograniczenia nowego zakresu wahań (4,50-56) i jego złamanie ponownie otworzyłoby drogę do 4,60, ale do tego uczestnicy rynku będą potrzebować nowych informacji. Dzień dzisiejszych ich nie dostarczy - napisali w porannym komentarzu ekonomiści banku Pekao SA.

Za to o prawie grosz w górę rosły notowania franka szwajcarskiego, osiągając poziom 4,1927 zł. Od niemal tygodnia kurs CHF/PLN zmaga się z barierą 4,20 zł, poniżej której znalazł się po spadkach na przełomie sierpnia i września.

Za dolara amerykańskiego w środę rano płacono 3,8534 zł, czyli podobnie jak dzień wcześniej. Funt szterling wyceniany był na 5,3291 zł, a więc o ponad dwa grosze wyżej niż we wtorek wieczorem.

KK/PAP

Źródło:
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki