REKLAMA

Kurs dolara pogłębia swoje minimum względem euro

2007-11-06 15:00
publikacja
2007-11-06 15:00
We wtorek od wczesnych godziny porannych dolar pogłębia swoje spadki względem euro i ustanawiane są nowe rekordy kursu EUR/USD, który około godziny 13:00 osiągnął wartość 1,4552.

Zdaniem analityków słabość dolara wynika z kształtowania się stóp procentowych, które obecnie działają na niekorzyść amerykańskiej waluty. Po wczorajszej wypowiedzi członka zarządu Banku Rezerw Federalnych Randalla Krosznera, który zapowiedział dalsze pogarszanie się sytuacji na rynku obligacji zabezpieczonych kredytami hipotecznymi.

Podczas gdy na całym świecie banki centralne borykają się ze wzrostem inflacji i podnoszą cenę pieniądza, to amerykańskie władze monetarne luzują politykę pieniężną, przez co spada atrakcyjność obligacji rządu USA i zmniejsza się zainteresowanie dolarem.

We wtorek o godzinie 14:50 na rynku walutowym za euro płacono 1,4545 dolara, czyli o 0,5% więcej niż na otwarciu dzisiejszych kwotowań. Względem jena amerykańska waluta umocniła się o 0,2%, notując cenę 114,70 jenów. Kurs funta do dolara wzrósł o 0,35%, do poziomu 2.0878.

Na rynek walutowy dotarły też ostatnie komentarze Alana Greenspana, którego zdaniem amerykańska waluta nie powinna się już osłabiać względem euro. Były szef Fed-u nie wykluczył natomiast, że w długim terminie dolar będzie tracił na wartości względem walut azjatyckich.

Wpływu na kurs EUR/USD nie powinna mieć za to czwartkowa decyzja Europejskiego Banku Centralnego, który najprawdopodobniej pozostawi stopy procentowe na dotychczasowym poziomie 4,00%.

K.K.
Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki