Wzrosty bitcoina przyspieszają. Pękło 7 000 dolarów

W poniedziałek, po chwilowej korekcie, bitcoin ponownie bije tegoroczne rekordy. W niedzielę najpopularniejsza kryptowaluta z przytupem przebiła poziom 7 500 dolarów. W ciągu ostatnich kilku dni kurs bitcoina wzrósł aż o 38%.

Inwestorzy na rynku kryptowalut są w tym roku w o wiele lepszych nastrojach, niż byli w roku 2018. Po dołku osiągniętym przez bitcoina w grudniu ubiegłego roku, nastąpiło uspokojeniu nastrojów, a ostatnie tygodnie przyniosły w zasadzie nieprzerwany wzrost notowań najpopularniejszej kryptowaluty. Wzrost ten znacznie przyspieszył w ubiegłym tygodniu.

(Coindesk)

Poniedziałkowe popołudniowe maksimum notowań flagowego okrętu rynku kryptowalut wyniosło 7 889,69 dolara – wynika z danych publikowanych przez serwis Coindesk. Jest to najwyższy poziom kursu bitcoina osiągnięty od końca lipca ubiegłego roku. To także oznacza, że w ciągu ostatniego tygodnia kurs bitcoina zyskał na wartości blisko 37 proc., a cofając się o miesiąc wstecz stopa zwrotu przekracza 50 proc. Zwłaszcza ubiegłotygodniowe przyspieszenie wzrostów przypomniało inwestorom czasy kryptowalutowej bańki z ostatniego kwartału 2017 roku, kiedy to tydzień bez dwucyfrowych wzrostów był tygodniem straconym. Także zmienność rynku wyraźnie wzrasta.

Poniedziałek przyniósł przed południem wyraźniejszą korektę na bitcoinie i całym rynku kryptowalut. Około południa, od swojego wczorajszego szczytu główna kryptowaluta oddaliła się o niemal 6 proc. Jednak druga połowa dnia przynosi powrót do wzrostów i o godz. 17:30 kurs bitcoina wynosi 7 814,76 dolara, co oznacza wzrost o 12 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin.

(Coin360)

W skali ostatniej doby zieleń dominuje na niemal całym rynku kryptowalut. Ethereum zyskuje 9,2 proc. do 200,86 dolara, litecoin rośnie o 6,4 proc. do 90,38 dolara, bitcoin cash wzrasta o 13 proc. do 387,45 dolara, natomiast ripple zyskuje 6,3 proc. do 32,67 centa.

W perspektywie ostatnich 30 dni wzrosty wśród kryptowalut są jednak bardzo zróżnicowane. O ile np. bitcoin cash próbuje nadążyć ze wzrostami za swoim starszym bratem (+40 proc.), o tyle zwyżka ethereum nie osiągnęła nawet połowy tego, co zwyżka bitcoina (+22 proc.), litecoin zyskał ledwie 16 proc. a ripple jest nawet na minusie (-0,2 proc.). Dane te wskazują, że młodsi bracia bitcoina zdecydowanie nie nadążają na razie za swoim starszym bratem. 

(Coin360)

Tak znacznie (o 32 proc.) przekraczając poziom 6 000 dolarów, bitcoin dał jednoznaczny sygnał, że choć poziom ten kiedyś długo powstrzymywał spadki, teraz nie będzie miała miejsca odwrotna sytuacja, czyli długie powstrzymywanie wzrostów. Tak szybkie i jednoznaczne oddalenie się od tego poziomu potencjalnego oporu oznacza, że teraz poziom ten ponownie staje się wsparciem. Jednak dynamiczne wzrosty bitcoina musiały w końcu spotkać się z korektą. Spora liczba inwestorów liczy już bowiem dwucyfrowe zyski w krótkim czasie. Stąd dzisiejsze spadki na całym rynku.

Wygląda na to, że  dzisiejsze poranne spadki nie były jeszcze początkiem większej korekty na rynku kryptowalut. Taka korekta jednak w końcu nadejdzie. Gdy w 2015 roku bitcoin osiągał dołek poprzedniej bessy (tuż nad poziomem 200 dolarów), i następowało pierwsze wyraźne odbicie do blisko 500 dolarów (czyli o 150 proc.), korekta jaka potem miała miejsce sięgnęła blisko 30 proc.

Wszystkim inwestorom przypominamy, że na rynku kryptowlut można nie tylko zyskiwać, ale i tracić, nawet cały kapitał. Na tym rynku dominują inwestorzy indywidualni, którzy w większości podejmują decyzje inwestycyjne pod wpływem emocji, co wpływa na to, że rynek ten jest niesamowicie zmienny, a szybkie wzrosty równie szybko mogą zamienić się w szybkie spadki notowań.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 krypsy

Dodałem w jednym z aktualnych wpisów, ale powtarzam w ostatnim wątku o BTC:

Kiedy wreszcie dodacie ticker Bitcoina na głównej? Zawsze jak wchodzę to widzę news spóźniony o $1000 od aktualnej ceny. Nie lepiej po prostu dodać ticker, a pisać o rzeczach gdy jest o czym pisać np. konferencji Consenus 2019, albo rekordowym wolumenie przez kolejny dzień z rzędu?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 7 wolekk

Cwaniaki podciagna jeszcze gwaltownie ze 2 tysie, zeby durna tluszcza - jak zwykle - rzucila sie do "inwestowania" i za pare dni nagle - a to pech - cena spadnie do ok 3k.

! Odpowiedz
1 8 januszcebulak

Jak zwykle ludzie tacy jak ty są spóźnieni i mogą już tylko jęczeć. Jakbyś się orientował w sytuacji to przez ostatnie pół roku kupowałbyś BTC lub ETH i w tym momencie byłbyś już przynajmniej 50% do przodu.

! Odpowiedz
1 23 specjalnie_zarejstrowany1

Bitcoin na pewno bedzie gwozdziem do trumny malych gield typu GPW i Newconnect. Przynajmniej posrod inwestorow lokalnych. Kazdy kto spedzil na GPW pare lat wie ze tu jest wieksza padaka niz po 4 krachach na kryptowalutach.

! Odpowiedz
7 3 loool

Kupuj jak leje się krew , sprzedawaj jak jest euforia. Widać że nie znasz się na inwestowaniu. Przyjdzie i czas na giełdę.

! Odpowiedz
0 0 specjalnie_zarejstrowany1 odpowiada loool

Na GPW jak kupowales jak lala sie krew to jest duze prawdopodobienstwo ze zostales z trupem. Nie wiem o jakiej euforii piszesz ale wydaje mi sie ze gielde to Ty widziales na bazarze jarzyn.

! Odpowiedz
5 7 marxs

"Wzrosty bitcoina przyspieszają. Pękło 7000 dol."-jest podręcznikowy przyklad dystrybucji
żeby durne i chciwe masy kupowały(cokolwiek) należy ostro i gwałtownie podnosić cenę(mieszkan,bitcoina ,akcji,obligacji itp.)

! Odpowiedz
1 4 grzegorzkubik

Złoto też poszło w górę ale to dzięki reakcji Chin na amerykańskie wprowadzenie ceł.

! Odpowiedz
1 1 zielonyfraktal

podobnie jak i krypto. Poprzednia bańka była związana z kontrola kapitału wypływającego z Chin - dlatego FCC patrzy przez palce na te setki kryptoscamów i kryptopiramid. Otwierają furtkę Chinczykom chcącym wyprowadzić kapitał z ChRL. Krypto juz ukradło częśc rynku Au

! Odpowiedz
2 1 zielonyfraktal odpowiada zielonyfraktal

Tytułem uzupełnienia: złoto też miałoby 30% skok gdyby nie ciągłe zbijanie ceny papierowym złotem comexu.
I ciekawostka: złoto z Chin myślę że cięzko wywieżć, a BTC bez problemu mozna 'przemycic' - w niektórych zastosowaniach zatem BTC juz pożarł złoto.

! Odpowiedz
2 12 krypsy

> Na tym rynku dominują inwestorzy indywidualni, którzy w większości podejmują decyzje inwestycyjne pod wpływem emocji

Tak, zwłaszcza, że Fidelity właśnie ogłosiło otwarcie trading desk dla inwestorów instytucjonalnych, a JPM przyznał się do bycia na rynku od 2017. Skąd takie przekonanie, że inwestorzy indywidualni "dominują" na tym rynku? Liczebnie na pewno, ale czy kapitałem? Liczebnie dominują też na giełdach papierów wartościowych. Kurs jest zmienny nie ze względu na typ inwestorów tylko ze względu na jeszcze relatywnie niską płynność. W miarę jak będzie się zwiększać płynność i kapitalizacja Bitcoina, jego kurs będzie coraz stabilniejszy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 13 janusz_tracz

Już $7300, lecimy tu de muuun

! Odpowiedz
3 7 zzibi2

z wysokiego drzewa upadek bardziej boli, ale co kto lubi.

! Odpowiedz
0 0 lightning_network

https://www.youtube.com/watch?v=Yaxq3iggMdM

:)

! Odpowiedz
3 16 lightning_network

Jest takie polskie przysłowie: Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.

Banksterka próbowała zabić bitcoina. Bez powodzenia :)

! Odpowiedz
15 13 zzibi2

łapanie leszczy cz. 2
no ale przydaje się to do prania pieniędzy, nielegalnej działalności itd..

! Odpowiedz
3 23 lightning_network

W praniu pieniędzy oraz nielegalnej działalności - absolutny prym wiedzie gotówka. Nikt, kto lubi wolność - z tego powodu nie postuluje jej likwidacji.
Nawiasem mówiąc: łapanie leszczy na papierowy pieniądz bez pokrycia, i okradanie ich np. inflacją - ma już ugruntowaną tradycję.

! Odpowiedz
6 10 distefano odpowiada lightning_network

A jakie pokrycie mają te setki kryptowalut?

! Odpowiedz
5 10 lightning_network odpowiada distefano

koszt wydobycia jednego bitcoina to kilka tysięcy dolarów...
dokładnie jak koszt wydobycia uncji złota - to rzutuje na cenę ustalaną przez podaż i popyt

! Odpowiedz
5 2 zzibi2 odpowiada lightning_network

niby tak tylko że brak zainteresowania (a po co się interesować jak samo w sobie nie ma wartości ani żadnej gwarancji) to popyt w dół i cena w dół

! Odpowiedz
1 3 lightning_network odpowiada zzibi2

zaledwie 10% rocznego wydobycia złota idzie na użyteczne sprawy (np. styki w elektronice)
- reszta na "błyskotki" albo z powrotem do ziemi...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN 0,02% 3,8847
2019-11-22 09:02:00
EUR/PLN 0,03% 4,2979
2019-11-22 09:02:00
EUR/USD 0,02% 1,1064
2019-11-22 09:02:00
CHF/PLN -0,15% 3,9051
2019-11-22 09:02:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil