REKLAMA

Kurdowie zaatakowali niemiecką policję

2012-09-09 06:10
publikacja
2012-09-09 06:10
W niemieckim Mannheim doszło do zamieszek podczas kurdyjskiego festiwalu kultury. 31 osób zostało aresztowanych, obrażenia odniosło ponad 80 policjantów.

Do Mannheim przyjechało 40 tysięcy Kurdów z całej Europy. W trakcie imprezy doszło do starć jej uczestników z policją. Sytuacja wymknęła się spod kontroli; funkcjonariusze zostali obrzuceni kamieniami, cegłami, butelkami oraz petardami. Zniszczeniu uległo 13 radiowozów. Celem ataków stali się także dziennikarze.

Rzecznik policji Martin Boll podkreślił, że agresja napastników była ogromna. Według niego, policję zaatakowało ponad tysiąc Kurdów. "Takiego wybuchu gniewu nie widziałem przez 30 lat mojej pracy" - dodał policjant.

Zdaniem policji, punktem zapalnym były próby uspokojenia najbardziej agresywnych uczestników festiwalu. Liczba obecnych na imprezie bowiem przerosła możliwości lokalnej ochrony, która poprosiła o wsparcie funkcjonariuszy. Kurdowie jednak potraktowali to jako prowokację. "Chwilami byliśmy całkowicie bezradni i nie wiedzieliśmy, jak opanować sytuację" - mówił rzecznik policji.

IAR/welt.de/dj
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~ppp
a poco im walczyc o zielona wyspe ? przeciez jak wybiora takiego tuska to ich i tak okradnie nie lepiej isc na ugode tak jak biskupi polscy radza ? dac sie w....c po bozemu ?
~jerzy
Otworzyć ogień krótkimi seriami,przynajmniej na początku by się wstrzelać.
~Baca
w świetle tego co piszesz, popieram Kurdów, mają prawo dbać o swoje symbole i tradycje, w dodatku na swoim święcie. Do Nas 11-11-11 też wysłali bojówki mające prowokować rozróby.
~adsenior
I tu pokazana jest hipokryzja UE. Blisko dziesięć milionów Kurdów, od dziesięcioleci walczących o własne państwo, jest mordowana przez państwa które okopują ich kraj, w tym Turcję, która to tak "pragnie naprawiać demokrację" w Syrii. Na zlocie Kurdowie chcieli wystąpić pod własną flaga, co nie spodobało I tu pokazana jest hipokryzja UE. Blisko dziesięć milionów Kurdów, od dziesięcioleci walczących o własne państwo, jest mordowana przez państwa które okopują ich kraj, w tym Turcję, która to tak "pragnie naprawiać demokrację" w Syrii. Na zlocie Kurdowie chcieli wystąpić pod własną flaga, co nie spodobało się szkopom, tym "wzorze demokracji", którzy do dziś nie odwołali dekretu Hitlera, o wyjęciu Polaków żyjących w Niemczech, z pod prawa
~adsenior
Redakcjo, półprawda to jest samo kamstwo! Dlaczego nie napisaliście, ze niemiecka policja nie pozwoliła wnieść na wiec FLAGĘ KURDYJSKĄ????

Powiązane: zamieszki

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki