REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Kupon wygrywający 26 mln dolarów na loterii zniszczony w praniu

2021-05-16 09:00
publikacja
2021-05-16 09:00
Kupon wygrywający 26 mln dolarów na loterii zniszczony w praniu
Kupon wygrywający 26 mln dolarów na loterii zniszczony w praniu
fot. Kitsada waisayakul / / Shutterstock

Mieszkanka amerykańskiej Kalifornii twierdzi, że zniszczyła w praniu kupon stanowej loterii wygrywający 26 mln dolarów - informuje w piątek telewizja ABC News. Kobieta stara się odzyskać wygraną, jeżeli to się nie uda, środki zostaną przekazane na publiczną edukację.

Wygrywający w losowaniu z 14 listopada 2020 r. kupon został nabyty w sklepie przy stacji benzynowej na przedmieściach Los Angeles. Czwartek był ostatnim dniem, w którym można się było zgłosić po nagrodę.

Jak powiedziała lokalnym mediom ekspedientka sklepu, w środę pojawiła się w nim kobieta twierdząca, że to ona nabyła szczęśliwy kupon, ale później włożyła go do kieszeni spodni, które wylądowały w praniu. Kupon został zniszczony.

Menadżer sklepu potwierdził, że kobieta jest znana obsłudze i zachowało się nagranie monitoringu przedstawiające moment sprzedania jej kuponu. Kopia taśmy została przekazana pracownikom Kalifornijskiej Loterii Stanowej, którzy mają zbadać sprawę.

Rzeczniczka loterii przyznała jednak, że samo nagranie raczej nie wystarczy, by uznano wygraną kobiety. W przypadku zagubienia lub zniszczenia losu organizator zabawy wymaga wiarygodnego dowodu jego posiadania, takiego jak fotografia.

Wygraną 26 mln dolarów można pobierać w rocznych ratach albo od razu wypłacić 19,7 mln. W przypadku nieuznania wygranej pieniądze są przekazywane na stanową edukację. Sklep, w którym zakupiono szczęśliwy los otrzyma 130 tys. dolarów nagrody.(PAP)

adj/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki