Kultowa gra Tetris zniknie ze smartfonów

Producent gier Electronic Arts zapowiedział wycofanie gry Tetris i Tetris Blitz ze smartfonów. W kwietniu 2020 roku niedostępne będzie pobieranie oraz używanie już zainstalowanych aplikacji

(freepik.com)

Kultowa gra Tetris zniknie ze smartfonów 21 kwietnia br. Zarówno użytkownicy systemu Android jak i IOS nie będą mogli pobrać gry oraz uruchomić już zainstalowanych aplikacji. Amerykański producent gier komputerowych EA zapowiedział wycofanie mobilnej wersji gier logicznych Tetris oraz Tetris Blitz.

Rozgrywka w Tetrisa na ekranie dotykowym nie dostarcza tylu emocji, co przyciskanie klawiszy, uważają fani gry. Pomimo ulepszeń wprowadzanych przez producenta udoskonalanie gry nie przyniosło oczekiwanych efektów. 

Zaprojektowany przez Rosjan Tetris zadebiutował w 1984 roku. Gra posiada kilka odmian, w każdej występuje ten sam zestaw „spadających klocków” odwzorowanych na literach: I, T, O, L, J, S, A, Z. 

DF

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 andybrandy

oraz minusy (-)

! Odpowiedz
0 9 marcin321

Był jeszcze klocek +

! Odpowiedz
0 10 jaykob

Pomijając fakt, że Tetris to najbardziej piracona gra na świecie śmiem przypuszczać, że pewnie do EA zapukał ktoś z pozwem.

! Odpowiedz
0 34 blind-oln

Tetris nie zniknie. Zniknie Tetris od EA, to ludzie zainstalują grę Tetris od jakiegoś domorosłego programisty. Gier Tetris na każdą z platform są dziesiątki.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne