Kuczyński: PPK z opóźnionym zapłonem

Inauguracja działalności Pracowniczych Planów Kapitałowych wypadła mocno poniżej oczekiwań. Z pierwszych danych napływających z rynku wynika, że ok. 60 proc. pracowników dużych firm (które, zgodnie z ustawą, jako pierwsze podpisują umowy o prowadzenie PPK dla swoich załóg) złożyło deklarację o wypisaniu się z oszczędzania w ramach PPK. Tymczasem początkowe szacunki zakładały, że z PPK zrezygnuje 2 razy mniej pracowników.

Na ten temat, a także o gospodarczych wątkach w exposé Mateusza Morawieckiego, stopach procentowych w Polsce i Europie oraz międzynarodowych wydarzeniach wpływających na notowania rozmawiamy z Piotrem Kuczyńskim, analitykiem rynków finansowych, w podsumowaniu tygodnia na rynkach na Bankier.pl.

PS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 54 specjalnie_zarejestrowany2

Kto by tam siedział skoro bolszewicy szykują emeryturę maksymalną wypłacaną w denaturacie i parówkach z biedronki.

! Odpowiedz
6 48 antek10

Na ostatni filar OFE tez sie łapali. Naiwnych nie brakuje. Nikt im nie zagwarantuje że za 30 lat wprowadzą równa emeryturę dla wszystkich bo aby wygrac wybory suwerena trzeba udobruchać.

! Odpowiedz
13 20 ryszard-taryfiarz

Te szacunki ile osób zostanie to pic na wodę. Przecież wiadomo, nikt na starcie nie będzie mówił, że jak się zapiszesz to będziesz w mniejszości. Ot taki chłyt marketinowy. Miejmy tylko nadzieję, że jak PPK dociągnie to ci bez PPK nie będą mieć żalu, że ktoś ma więcej. Jak z posiadaczami mieszkań za franki.

! Odpowiedz
15 4 nellington

Dzidzia, "Mieszkań za franki" jest może jakiś promil. Reszta to PLN-y indeksowane do franka. Cudowna inżynieria finansowa wczesnego wolskiego kapytalyzmu. Ale w gimnazjum o tym nie uczą, więc skąd masz niby o tym wiedzieć?

! Odpowiedz
1 1 ryszard-taryfiarz odpowiada nellington

A co za różnica ile jest mieszkań za franki. Chodzi o to, żeby niektórzy nie byli wielce zaskoczeni i oszukani za kilkanaście lat bo sobie nie odłożyli na cięższe czasy na lokacie, obligacjach, akcjach, IKE, IKZE, PPK, kruszczach czy gotówce.

! Odpowiedz
4 73 rafal0177

Niestety nasze Państwo przez lata i to pod różnymi rządami okazało się niewiarygodne. Jeśli nie masz czegoś na swoim własnym rachunku to zawsze może to być po różnymi pretekstami odebrane i rozdane.

Ja odkładam regularnie w funduszach i lokatach na emeryturę i na nasze Państwo w ogóle nie liczę bo nie mam za grosz zaufania - i to wyjątkowo bez względu na ekipę rządzącą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 21 lopez_emigrant

Nie bój, nie bój, Ciebie też okradną, jak nie państwo, to fundusze. Złodziei jest wszędzie pełno, szczególnie w instytucjach finansowych, a egzekwowanie dziurawego prawa jest kosztowne, czasochłonne oraz wykańczające zarówno psychicznie jak i fizycznie. Znam dwóch takich, którzy majątki stracili. Pomimo, że wygrali sprawy, to nigdy nie odzyskali straconych środków, ale okazali dobrą wolę i spłacają miesięcznie 100 do 150 zł.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 35 ryszard-taryfiarz

Nie byłbym taki pewny z tymi pewnymi środkami na swoim rachunku bo popatrzmy co było kilka lat na Cyprze. Jak już tak czarno patrząc to tylko gotówka albo sztablki złota

! Odpowiedz
1 10 lopez_emigrant odpowiada lopez_emigrant

Poprawka: ..., ale złodzieje okazali dobrą wolę i spłacają miesięcznie 100 do 150 zł.

! Odpowiedz
4 45 mjwhite

Kiepski moment żeby ludziom obniżać pensje, za rogiem czeka fala podwyżek.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Partnerem sekcji o PPK jest:

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil