REKLAMA
WAŻNE

Kuczyński: EBC z pustym magazynkiem

Michał Kryński2014-06-13 14:07redaktor Bankier.pl
publikacja
2014-06-13 14:07

Mario Draghi zaskoczył. Zaskoczyło zmasowane uderzenie: EBC użył amunicji, którą powinien oszczędzać na prawdziwe zagrożenia, moim zdaniem za wcześnie. Widzimy wojnę walutową w pełnej skali, pytanie, jak odpowiedzą Amerykanie - komentuje Piotr Kuczyński, główny analityk DI Xelion.

Oczekiwaliśmy obniżki stóp - była obniżka, choć symboliczna. Ważniejsze są: ujemna stopa depozytowa, praktycznie nieograniczone i praktycznie bezpłatne kredyty dla banków, brak sterylizacji kupowanych obligacji i skup aktywów, który de facto będzie drukowaniem pieniądza. EBC wszedł na tę samą ścieżkę co BoJ czy amerykański FED.

Niepokojące są również sygnały z Iraku. Podczas gdy emocjonujemy się trzema rosyjskimi czołgami na Ukrainie, islamiści kontrolują coraz większy obszar kraju i - ponoć - zbliżają się do Bagdadu. Sytuacja nie jest neutralna wobec ceny ropy - baryłka przebiła granicę 105 dolarów - i na dobrą sprawę jest bardzo korzystna dla... Rosji. 

Tymczasem na GPW, po dobrych sesjach wspartych impulsem EBC, możemy spodziewać się rosnącej sprzedaży napędzanej obawami o koniec terminu składania deklaracji o pozostaniu w OFE. Inwestorzy raczej nie będą czekać na ostatnią chwilę - dobry moment na pozbycie się papierów jest już teraz.Źródło:
Michał Kryński
Michał Kryński
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.tv, specjalista od transmisji internetowych. Z Bankier.pl i PRNews.pl związany od 2008 roku. Tel.: 22 333 99 11

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~greg
brzydsza oprawa graficzna portalu i melodia na początku Bankiertv gorsza mniej melodyjna ale no cóż tak jak cały świat zchodzi na psy tak wszyscy też w polsce....
~Arti
Jak zwykle, jeśli coś jest dobre to trzeba to zepsuć. Też mi się nie podoba nowa strona bankiera.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki