Kto przepędzi quady z lasów?

Policja i straż leśna nie mają skutecznego sposobu na walkę z nielegalną jazdą quadami i motorami po górskich szlakach. Dlatego zmęczeni ich uciążliwością ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Ale nie zawsze z głową - pisze "Dziennik Polski".

 Kto przepędzi quady z lasu? (fot. istock / Thinkstock)

Przykładem są "wilcze doły" na leśnej drodze między Gorlicami i Bielanką. Głębokie prawie na metr wykopy mają ukrócić szaleństwa osób rozjeżdżających las motocyklami crossowymi i quadami, które nie tylko niszczą przyrodę, ale też zagrażają turystom na szlakach.

Kom. Agnieszka Giżyńska z KWP w Krakowie mówi, że policja prowadzi wspólne akcje ze Strażami Parków Narodowych, Strażą Leśną i Strażą Graniczną. Często jednak kierowcy wymykają się kontrolom w lasach. "A szanse na ich identyfikacje są żadne. Pojazdy nie mają rejestracji, a kierowcy w kaskach na głowach też są nie do rozpoznania" dodaje.

Z kolei dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego Janusz Tomasiewicz zauważa, że konsekwentne akcje strażników parkowych pozwoliły na ograniczenie problemu w Gorcach. Ale całkowite jego wyeliminowanie będzie trudne, potrzeba do tego zmiany mentalności posiadaczy quadów i ich podejścia do przestrzegania prawa - podkreśla. (PAP)

rda/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~olo

Zastrzelić

! Odpowiedz
7 1 ~Dżejms

Ale bydło - wilcze doły! Niech im potem dziecko w to wpadnie...

! Odpowiedz
0 4 ~ja

niech wpada jesli jezdzi kladem po lesie. Las jest domem dla dzikiej przyrody a ludzie sa tam tylko goscmi, wiec niech sie zachoeuja poprawnie i uszanuja cvudzy dom!!!

! Odpowiedz
0 0 ~endi odpowiada ~ja

a co jest złego w jeździe quadami czy motocyklami po lesie ? jeśli silnik pracuje cicho to nie ma w tym nic złego . Kiedyś leśnicy " walczyli " z osobami jeżdżącymi konno po lesie - konie też im hałasowały ??? oni ciągle z kimś walczą , a najchętniej to ogrodziliby swoje lasy - 1/4 powierzchni kraju - drutem kolczastym i się na nich uwłaszczyli ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~dolar odpowiada ~endi

przeczytaj artykuł ze zrozumieniem to się dowiesz!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil