Krzysztof Skóra odwołany ze stanowiska prezesa KGHM

[Aktualizacja 18:00] Krzysztof Skóra nie jest już prezesem KGHM. Zastąpi go Radosław Domagalski-Łabędzki, rada nadzorcza powołała go na stanowisko prezesa. Informacje te potwierdził rzecznik rządu Rafał Bochenek oraz sama spółka w komunikacie.

(fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu)

W środę informowaliśmy, że w porządku obrad zbierającej się w piątek rady nadzorczej KGHM znajduje się punkt dotyczący zmian w zarządzie. Informację tę potwierdzała Anna Osadczuk z biura prasowego spółki. "Gazeta Wyborcza" już wówczas spekulowała, że posadę może stracić właśnie Skóra.

Według nieoficjalnych informacji na kolejnego prezesa spółki wskazywano Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, a informację tę potwierdził dziś rzecznik rządu Rafał Bochenek. Premier Beata Szydło odwołała Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji wiceministra rozwoju.

- Pani premier odwołała wiceministra Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji. Jest powołany przez radę nadzorczą KGHM na prezesa - powiedział PAP Bochenek.

Krzysztof Skóra, działacz Prawa i Sprawiedliwości zarządzał miedziowym gigantem od lutego tego roku. Na fotelu prezesa KGHM-u zasiadał także wcześniej - pomiędzy lutym 2006 a styczniem 2008 roku, a więc za poprzednich rządów Prawa i Sprawiedliwości. Później napotkał typowy dla powołanego z politycznego nadania sternika państwowej spółki problem: zmieniła się partia rządząca, która na ważnych stanowiskach – podobnie jak poprzednicy – chciała mieć swoich ludzi.

Kim jest Radosław Domagalski?

Radosław Domagalski-Łabędzki z kolei od grudnia 2015 roku pełnił funkcję podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju. W latach 2006-13 pełnił funkcję prezesa zarządu w Magellan Trading Co. Ltd w Chinach. Jest współzałożycielem Polski-Chińskiej Izby Handlowej w Szanghaju. Wcześniej pracował jako prawnik w GSP Group Sp. z o.o. w Łodzi, a także w American Enterprise Institute w Waszyngtonie – jednym z największych amerykańskich think-thank’ów. Ukończył studia Executive MBA na Rutgers University w New Jersey. Był stypendystą Uniwersytetów w Műnster i Mannheim w Niemczech. W 2003 roku uzyskał tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Zna język angielski, niemiecki i chiński.

Radosław Domagalski-Łabędzki
Radosław Domagalski-Łabędzki (fot. Marek Wiśniewski / FORUM)

W zakresie jego ministerialnych kompetencji znajdowały się z kolei takie zagadnienia jak promocja polskiej gospodarki w kraju i za granicą, polityka eksportowa, w tym kwestie związane z umowami offsetowymi oraz kształtowanie i realizacja zasad wymiany handlowej Unii Europejskiej z krajami trzecimi. Jako wiceminister publicznie poruszał więc m.in. kwestie CETA oraz Caracali.

Adam Torchała

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Glupek

Cos jest nie tak z jezykiem chinskim Pana Prezesa. Pracowalem w Chinach z chinskim doktorem geologii. On mi powiedzial zeby znac jezyk chinski to trzeba sie go uczyc 20 lat!
A tu nagle krotki pobyt w Chinach i znajomosc jezyka. Absurd. Ukonczyl studia na zakranicznych uniwersytetach ale nie jest ich absolwentem (graduate). Dlaczego?
Ukonczenie studiow i bycie absolwwentem (graduate) to nie to samo. Zeby byc absolwentem
(graduate - nagroda parchment)) trzeba spelnic okreslone warunki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~jasiek

Magellan Sanitary Ware Sp. z o.o. Chiński producent spłuczek jest kuźnią prezesów KGHM.

! Odpowiedz
4 4 ~milk

Dojna zmiana w rozkwicie.

! Odpowiedz
5 1 piterro1980

Dojna to jest co najwyżej twoja stara.

! Odpowiedz
2 9 ~Prezes

Niezła ściema z prezesurą w Chinach, w 2 lata po studiach objął tą funkcje? To jakaś fikcja jak i z innymi szczegółami CV. Ma brzmieć ale to śmiechu warte, wstyd publikować takie bzdury, kto to kupuje ?

! Odpowiedz
1 13 ~EMBA

Sprostujcie ukończył studia Executive MBA na Rutgers University w New Jersey
Pracując w Chinach to ukończył pewnie International Executive MBA Program in Shanghai offered by Rutgers.
Uniwersytety na koncu wysatwiaja dyplom macierzystej uczelni, ale to nie to samo.
Taki maly szczególik jak 2 miesiąće w USA w think thanku jako student. Co mozna tam robic, myśleć o karierze....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Eskimos

Poprawcie tytuł na stronie glownej:
Krzysztof Skóra nie jest już prezesa kghmu.

Brzmi tak jakby Krzysztof Skora był ludozercą.

! Odpowiedz
0 11 ~PP

To jest największy problem w tym kraju, spółki to łupy wojenne , dzielone bez skrupułów i żadnej troski o akcjonariat. Ego rządzących przewyższa rozum, szkoda ze to za nasze pieniądze. Misiu Pisu zmiana...

! Odpowiedz
6 4 piterro1980

Jasne , za ,,twoje,, pieniądze , jaki ty biedny jesteś. Kiedy to głupie lewactwo zrozumie że przyszła kryska na matyska a głowny akcjonariusz ma prawo do obsadzania stanowisk spółek SP.Jesteście tacy ograsniczeni czy liczyliście na to że u żłoba pozostanie POwsko PSLowska klika??

! Odpowiedz
0 2 ~jasiek odpowiada piterro1980

Państwo nie ma nawet połowy udziałów i nie licząc się z innymi drobnymi udziałowcami obsadza takie stanowisko lojalnym, nie znającym specyfiki tej firmy funkcjonariuszem, działającym na żecz interesów PiSu a nie akcjonariuszy i pracowników KGHM. Akcje Ci ostatni niech sprzedają bo będzie to gów... warty papier przy takim zarządzie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 10 ~Wit

No i co z tego że skóra odszedł skoro i tak stan kompetencji pisiowego menadżera pozostał ten sam,typowy karierowicz bez żadnej wiedzy menadżerskiej za ta łasy na kasę. Nie życzę mu powodzenia choć trzymam sporo walorów kghm-u

! Odpowiedz
3 2 piterro1980

No tak gdyby prezesem mianowano kijowskiego albo innego jełopa lewackiego to bylibyście wniebowzięci a tak...płaczcie dalej.

! Odpowiedz
3 7 ~PP

Co za głupi komentarz z tym go go?
Jak nie masz co powiedzieć to lepiej nie kompromituje się publicznie
Jest zmiana więc forum komentuje kompetencje nowego prezesa. Nie widać aby je posiadał tak jak wielu poprzedników . Szkoda że rząd nie pomyślał aby zacząć obsadzić nie
przypadkowych ludzi z klucza partyjnego ale profesjonalistów.

Ministerstwa to nie kuźnie biznesu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 12 ~hm

Zazdrosnicy z peło nie mozecie sie pogodzic,ze nie mozecie juz byc w radzie nadzorczej i tracic pieniazkow w klubach "go go"

! Odpowiedz
3 9 ~miedziu

jak moża takiego prywaciarza za prezesa posadzić !!! Gdzie tu sprawiedliwość, etyka, rozsądek...

! Odpowiedz
7 13 ~UK

Wow co za CV! Po studiach 2 miesiące Think thanku ! Staż w Niemczech, tak robi każdy student i MBA . Za to jak prezesura w Chinach - sanitariaty. Experience powala , idealny na prezesa KGHM , strach się bać co się dzieje w tym kraju. Najgorsze ze młodzi ludzie tak jak obecny Pan prezes kontynuują dobrą zmianę , to zły przykład na przyszłość dla innych. Zmiana poraża

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 15 ~PP

Widzę ze forum jest bacznie czytane chyba nawet przez samego prezesa? Za wpis o chińskim biznesie z spluczkami dostałem łapki w dół tak jakby nie była to prawda, inny wpis moderator usunął , szkoda... Ale CV nie da sie zmienić a to tylko kolejny pisiewicz...sorry misiewicz.

! Odpowiedz
0 2 ~icek

następnym krokiem będzie info o zmianie w naliczaniu podatku od kopalin

! Odpowiedz
0 16 ~Ferdek

9 miechów z wynagrodzeniem 150000 pln i z milion odprawy . Ot biznes po polsku .

! Odpowiedz
0 13 ~kra

Tanio skóry nie sprzedał

! Odpowiedz
6 15 ~PP

Warto sprawdzić czym zajmował sie Pan Prezes w Chinach? wraz z żona ? Toaletami , sanitariatami, spluczkami kariera i doświadczenie idealne do zarządzania KGHM! No cóż tak jak myślałem CV dla laików moze ładne. Profesjonalnie nawet nie załapałyby sie na rozmowę o pracę....ale tu nie ma to znaczenia , taki mamy rząd i takich managerów

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 9 ~PP

W CV wykształcenie typowe na rynku prawnik z MBA , reszta to stypendia itd Kto z biznesu obejmuje stanowiska w rządzie? Tacy sami jak min Morawiecki, mimo to życzę sukcesów , choć kwalifikacji po tym CV nie za wiele.

! Odpowiedz
12 12 ~Mag

Cv nowego prezesa robi wrazenie. Powodzenia

! Odpowiedz
0 1 ~jaś

Piszesz o pracy u producenta spłuczek i "cystern" nazwano na stronie zbiornik w dolnopłuku i górnopłuku.

! Odpowiedz
3 9 ~jj

To teraz co pół roku zmiana bo kolejka chętnych do kasy ?

! Odpowiedz
1 5 ~cynik

Fajna fucha te prezesowanie zeby skaly s...ly to nikt nie zaplaci wiecej za miedz niz reguluje to gielda wiec niewiem dlaczego jest tak to stanowuisko wysoko wynagradzane.

! Odpowiedz
4 3 ~As

Podejrzewam dodatkowy skok na kasę za pomocą odpraw .... albo totalna niekompetencje działaczy PiS

! Odpowiedz
2 7 ~Jarek


Widocznie zaszedł komuś za skórę.

! Odpowiedz
3 8 ~misiewicz

Pan prezes Skura (!) jest wybitnym fachowcem i proszę pełowskie łapy trzymać przy sobie. Wszyscy znają jego zasługi dla PiS i powiatu. No ! No!

! Odpowiedz
6 10 ~Seth

K....A jutro zmieniam nazwisko na misiewicz

! Odpowiedz
5 4 ~LanceHotDufuck

a na imię masz to pierwsze? K...A!

! Odpowiedz
9 16 ~PATRIOT

Życzę mu jak najlepiej, szczególnie że KGHM jest zrujnowany po inwestycjach w Chile i Kanadzie, 20 MLD zł poszło się je.....ać podczas gdy w Polsce złoża miedzi zostały sprzedane Kanadyjczykom, tragedia :( Najpierw audyt, następnie ocena dopłacać czy sprzedać aktywa zagraniczne, a w między czasie doniesienia do prokuratury za przekręty miedziowe i chybione "inwestycje", No i podatek miedziowy też by się przydało znieść jak już wprowadzimy podatek dla hipermarketów zagranicznych zgodny z unijnym prawem. A priorytet to oczywiście stopniowe skupywanie akcji KGHMu przez SP tak aby mieć 51%. I wtedy KGHM odżyje i zacznie wzmacniać Polską gospodarkę

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 ~Xxxxx

Ile 500-800tys czy ze 3 melony to ci dopiero wolnosc solidarnosc co tak skacza wszyscy i klaskaja przykrywka mozna odchodzic z pracy z taka odprawa co rok Polska III Rzeczypospolita kary godne ja nie dostalem wcale odprawy jak mnie zwalniali nie bylo kasy ledwo starczylo pieniazkow na wyplaty likwidatora takie tlumaczenia glupie tez powinienem dostac chociaz ze 100000 bylbym szczesliwy uwazam ze jak sa pieniadze to fundusz gwarancyjny powinien wyplacic wszystkim rowne odprawy nie jednostki miliony a reszta g---o nie nalezy sie skoda wos ale nie potrzeba wom kasy nom trza

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~Andy

A moze by tak oficjalnie ustalic, ze pewna grupa ludzi zaufanych, oddanych powinna za zaslugi otrzymac porzadne wynagrodzenie. Po prostu ucywilizowac I zaplacic tym politykom/ urzednikom wprost po milionie rocznie a na prezesow powolywac ludzi, ktorzy potrafia zarzadan spolkami o takiej wielkosci I potencjale jak KGHM.
Byloby przejrzysciej I lepiej dla spolek.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 13 ~arek

Nachapał się! Odprawę dostanie, na chatę wystarczy. Inni też muszą dzieciom kupić mieszkania. Dojna Zmiana trzyma się dobrze.

! Odpowiedz
16 8 ~bankierr

Jeżeli nawet był dobrym szefem (a znał firmę świetnie) to pewnie M. Morawiecki ma kogoś lepszego. Mam zaufanie do Morawieckiego.

! Odpowiedz
10 19 ~wonzpisem

Widocznie prezes uznał, że inny przydupas oddał większe usługi jemu i partii i to teraz on będzie chłeptał z państwowego koryta.

! Odpowiedz
3 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
10 21 ~olo

Zwolni stołek dla następnego Misiewicza i kolejne odprawy czyli karuzela się kręci.

! Odpowiedz
3 19 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 20 ~Voytek

Ciekawe ile dostanie odprawy za te 9 miesięcy. Pewno będą tak zmieniać co 9 miesięcy to kilku Misiewiczów się dorobi.

! Odpowiedz
6 22 ~KotAlikNarodowy

Pewno Misiewicz bedzie nastepca

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
KGHM 0,50% 93,36
2019-12-09 17:01:36
WIG -0,23% 55 867,95
2019-12-09 17:15:02
WIG20 -0,32% 2 066,55
2019-12-09 17:15:00
WIG30 -0,30% 2 373,62
2019-12-09 17:15:00
MWIG40 -0,16% 3 823,08
2019-12-09 17:15:00
DAX -0,46% 13 105,61
2019-12-09 17:37:00
NASDAQ -0,12% 8 646,34
2019-12-09 19:51:00
SP500 -0,13% 3 141,90
2019-12-09 19:51:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.